Raid Romania

Aici povestim pe unde am fost cu barcile noastre sau pe unde ne facem planuri de duca!
Scrie răspuns
Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Raid Romania

Mesaj necitit de Florio »

A venit anotimpul rece, e momentul de savurat vinul fiert si de povestit ce facuram asta vara :) .
Drept e ca am calatorii nepovestite inca de anul trecut, dar le luam usurel si le spunem pe toate (sper) ca timp om avea.

Acum va servesc filmuletul Raid 2013 partea a I-a, editia bruta, nerevizuita, neslefuita si ...nici prea gandita :) . Prima parte a pozelor facute cu manuta proprie, succedate rapid, adunate intr-o idee de filmulet incropit la repezeala.

P.S>
Are 15 minute, e usor de digerat, va ia cu rau de mare de la miscarea iute a pozelor, dar are si o calitate: ne aminteste de fumusetea RAID-ului . In plus fata de pozele pe care le-am postat deja sunt si cateva crampeie de film facute in timpul navigatiei pe Razelm.

Trag nadejde sa pot prelucra cu adevarat bratul asta de poze si cele nepuse inca, la editia a II-a, completa. Pentru a nu jigni excesiv notiunea de film, mai ales ca Nomazii ne arata de fiecare data ce inseamna povestea unei calatorii numai buna de pus pe pelicula in cinematografe.

Asadar serviti un aperitiv : https://picasaweb.google.com/1002130063 ... 7700381346" onclick="window.open(this.href);return false;

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Raid Romania

Mesaj necitit de Florio »

Cred ca v-am spus cum zbura lotca noastra cu vela ei tertarolata, dar daca nu v-am mai spus-o, v-o repet :) . Treceam pe langa ceilalti ca trenul :) .
Se observa si la minutul 9:50 cum ajungem si depasim yawl-ul, Aurelian e numai zambet, Florentinei ii venise inima la loc dupa ce tertarolasem vela (vantul era puternic iar valurile a caror marime nu se citeste in film, loveau des si destul de periculos pentru o lotca) .

Poze sau filme cu subsemnatul la manevre, nu-s. Asa e intotdeauna, cel cu aparatul lipseste cu desavarsire :) .

home made
Hauptbootsmann
Hauptbootsmann
Mesaje: 332
Membru din: Joi Apr 21, 2011 8:54 pm

Re: Raid Romania

Mesaj necitit de home made »

don' florleone,jos palaria pentru munca depusa.suportul muzical giugiuc.barvo! de trei ori !

nicu
Matrose zum Deck schrubben
Matrose zum Deck schrubben
Mesaje: 3
Membru din: Mie Dec 14, 2011 6:33 pm

Re: Raid Romania

Mesaj necitit de nicu »

Raid Romania 2014

https://www.facebook.com/pages/Raid-Rom ... 92?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;

Scrie răspuns