Un nou MacGregor

Aici povestim pe unde am fost cu barcile noastre sau pe unde ne facem planuri de duca!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Un nou MacGregor

Mesaj necitit de skipper »

Off-topic
CDS scrie:Frumos domnilor marinari!
Pana in Santorini ati avut acelasi traseu ca mine vara trecuta, doar ca l-am facut fara manevre si distractie in doua zile. Am auzit si alte povesti de la Dan M aseara la el pe terasa, dar astept sa le puna el in ordine cronologica.

Dan Costea
Domnu' CDS,

Si eu am auzit ca ati avea ceva vesti, ceva povesti si ceva poze proaspete? Pai se poate asa secrete?
Masa si dansul? Ca proaspat armator trebuie sa stii importanta capitala a libatiilor fara de care Neptun se supara si barca are ghinion!
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

CDS
Gefreiter
Gefreiter
Mesaje: 19
Membru din: Mie Iun 22, 2011 10:55 am

Re: Skippertraining Grecia 20 apr - 04 mai 2012

Mesaj necitit de CDS »

Nu e secret, lumea buna stie deja :) A aparut un Macgregor in port la Tomis. Florio este in mare masura responsabil, m-a incurajat sa iau barca si deocamdata nu imi pare rau. Am adus-o cu Tibi si inca un prieten de la bulgari pe mare, la motor fara vant (focul era rupt oricum, altul este pe drum). Hai ca va stric topicul cu alte povesti, bineinteles ca dau de baut, trebuie sa se indrepte vremea si organizam o reuniune mai consistenta.
Ultima oară modificat Vin Mai 25, 2012 10:54 am de către CDS, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Skippertraining Grecia 20 apr - 04 mai 2012

Mesaj necitit de skipper »

CDS scrie:...si deocamdata imi pare rau. Am adus-o cu Tibi si inca un prieten de la bulgari pe mare, la motor fara vant ...
De ce iti pare rau? Asta e ceva rar, sa-ti para rau cand cumperi o barca. De obicei un proprietar are doua momente de bucurie cu o barca: cand o cumpara si cand o vinde.
Si ceva poze cu noua achizitie?
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

CDS
Gefreiter
Gefreiter
Mesaje: 19
Membru din: Mie Iun 22, 2011 10:55 am

Re: Un nou MacGregor

Mesaj necitit de CDS »

Am corectat! graba strica treaba, uitasem pe "nu", asadar nu imi pare rau deocamdata, dar trebuie testata pe vant sa vedem care e treaba cu ea.

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Un nou MacGregor

Mesaj necitit de skipper »

CDS scrie:Am corectat! graba strica treaba, uitasem pe "nu", asadar nu imi pare rau deocamdata, dar trebuie testata pe vant sa vedem care e treaba cu ea.
Asa mai merge, era pacat sa te supere chiar de la inceputul relatiei.
M-as baga si eu la un test ca sa ma lamuresc odata si odata cu MacG, ca prea e lumea impartita in ce le priveste.
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

CDS
Gefreiter
Gefreiter
Mesaje: 19
Membru din: Mie Iun 22, 2011 10:55 am

Re: Un nou MacGregor

Mesaj necitit de CDS »

Cum se opreste ploaia, liber la teste, ca d-aia am luat-o, sa ne dam cu ea.

Scrie răspuns