Expeditia de recuperare .

Aici povestim pe unde am fost cu barcile noastre sau pe unde ne facem planuri de duca!
Scrie răspuns
Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Expeditia de recuperare .

Mesaj necitit de Florio »

Intre vicisitudinile verii care ne scot din birouri si ne duc pe ape, total impotriva dorintei noastre de a fi folositori societatii, se numara si intamplarea actuala, care face sa plec impreuna cu doi prieteni catre Grecia . Romeo si Gabi Hetruc. Ambii prieteni s-au impotrivit din rasputeri, dorind sa lucreze sa scoatem tara din impas, insa, stiti cat sunt de persuasiv, asta e cusurul meu ;) .
Una peste alta, vom pleca din Skopelos in linii mari pe un traseu ce implica traversarea nordului Egeei, Dardanele, Marmara, Bosfor, si vestul Marii Negre pana la Mangalia. Zic in linii mari fiindca nu e nici un traseu prestabilit cu exactitate, ne vom opri pe ce insule vrem si dupa cum bate vantul.

Piesa va avea loc la bordul Lebedei, in distributia de mai sus completata cu proprietarul faimos, corsarul Home-Made .

Vom stabili si un record personal de "je m'enfiche-ism " cu privire la timpul scurs si momentul intoarcerii in tara.
Plecarea este maine la ora pranzului. Cand ne-o fi mai rau, mai bine sa ne fie ! :)

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Expeditia de recuperare .

Mesaj necitit de skipper »

Mie deja mi-e frica! Mi s-a facut pielea maciuca de-asa incercare grea! Plus tentativa de record! Brr!
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Expeditia de recuperare .

Mesaj necitit de Florio »

skipper scrie:Mie deja mi-e frica! Mi s-a facut pielea maciuca de-asa incercare grea! Plus tentativa de record! Brr!
Parul Romeo, parul nu pielea !

Daca tie ti se face pielea maciuca, eu ma incui in cabina seara, pentru siguranta :) .

Solitaire
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Mesaje: 90
Membru din: Joi Iun 23, 2011 2:44 pm

Re: Expeditia de recuperare .

Mesaj necitit de Solitaire »

O idee de trimis la Guiness World Records ar fi ca voi plecati de la munca (ceea ce e foarte urat din partea voastra) fara ca cineva sa observe absenta voastra. Nu ca ati fi primii romani care dispar de la munca, nu cred ca merge asta, dar un pasaj cu pielea maciuca in timp ce nimeni nu stie ca sunteti plecati, asta ar fi un first.

Avatar utilizator
sss
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 141
Membru din: Mie Apr 20, 2011 6:01 pm

Re: Expeditia de recuperare .

Mesaj necitit de sss »

Rusine tovarasi! Toti muncim pe ogoarele Patriei, iar voi, reprezentanti ai burghezo-mosierimii moderne, dar putrede, cu laptop si Idiotfon, ne sfidati cu aroganta nemasurata! Apriga va fi razbunarea maselor de muncitori si tarani, va prindem noi la un gratar... :twisted:

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Expeditia de recuperare .

Mesaj necitit de Florio »

sss scrie:Rusine tovarasi! Toti muncim pe ogoarele Patriei, iar voi, reprezentanti ai burghezo-mosierimii moderne, dar putrede, cu laptop si Idiotfon, ne sfidati cu aroganta nemasurata! Apriga va fi razbunarea maselor de muncitori si tarani, va prindem noi la un gratar... :twisted:
Razbunarea maselor la razbunarea meselor :) .

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Expeditia de recuperare .

Mesaj necitit de skipper »

Florio scrie:
skipper scrie:Mie deja mi-e frica! Mi s-a facut pielea maciuca de-asa incercare grea! Plus tentativa de record! Brr!
Parul Romeo, parul nu pielea !
Daca tie ti se face pielea maciuca, eu ma incui in cabina seara, pentru siguranta :) .
Parul se face de gaina!
Iar in caz de maciuca e bine sa te incui oricum; paza buna pazeste bostanaria!
Solitaire scrie:O idee de trimis la Guiness World Records ar fi ca voi plecati de la munca (ceea ce e foarte urat din partea voastra) fara ca cineva sa observe absenta voastra. Nu ca ati fi primii romani care dispar de la munca, nu cred ca merge asta, dar un pasaj cu pielea maciuca in timp ce nimeni nu stie ca sunteti plecati, asta ar fi un first.
Asta e traditional in spatiul carpato-danibiano-spontic: fie ca santem la munca, fie ca santem plecati, nimeni nu observa, nici macar noi. De aici si rezultatele care ne-au facut celebri!
Alte idei de recorduri, ca noi putirinta&vointa avem maciuca?

sss scrie:Rusine tovarasi! Toti muncim pe ogoarele Patriei, iar voi, reprezentanti ai burghezo-mosierimii moderne, dar putrede, cu laptop si Idiotfon, ne sfidati cu aroganta nemasurata! Apriga va fi razbunarea maselor de muncitori si tarani, va prindem noi la un gratar... :twisted:
Cata invidie, cata pizma; s-a inrait lumea rau de tot, vine sfarsitul lumii, maica! Sau al verii???
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

ghrt
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 132
Membru din: Vin Mai 13, 2011 11:46 pm

Re: Expeditia de recuperare .

Mesaj necitit de ghrt »

Domnilor, drum bun şi aer condiţionat din pupa! Să privim partea plină a halbei: rămâne mai multă bere pentru noi, ăştia care suferim de rău de uscat.

Avatar utilizator
shark
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 122
Membru din: Mie Apr 20, 2011 5:17 pm

Re: Expeditia de recuperare .

Mesaj necitit de shark »

va ajungem si noi din urma la sfarsitul lui septembrie ...numai ca noi ne vom chinui doar in sporade ......

Avatar utilizator
shark
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 122
Membru din: Mie Apr 20, 2011 5:17 pm

Re: Expeditia de recuperare .

Mesaj necitit de shark »

apropo cat preconizati ca o sa dureze acest traseu.....?

Scrie răspuns