Iarna si cafeaua

Aici povestim pe unde am fost cu barcile noastre sau pe unde ne facem planuri de duca!
Scrie răspuns
Constantin
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 101
Membru din: Vin Apr 29, 2011 3:27 pm
Localitate: Constanta, Romania
Contact:

Iarna si cafeaua

Mesaj necitit de Constantin »

Iarna si cafeaua la Istambul
Episodul I

Ce face omul iarna? De ce sa stau în Constanta, iarna? Intrebari care ma chinuie de multa vreme, jurandu-mi, de fiecare data, ca asta va fi ultima iarna aici, ca de la anul voi trece balta din nou inspre toamna. Stiu cum e în Caraibe iarna si stiu ca e bine. Acum, aici la Constanta, nu e bine. Nu-mi gasesc locul, nu-mi vine nici macar sa scriu.
Citeste mai departe: http://www.scoala-nautica.ro/blog/" onclick="window.open(this.href);return false;
Vara este o stare de spirit!
www.scoala-nautica.ro

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Iarna si cafeaua

Mesaj necitit de Florio »

Constantin scrie:Iarna si cafeaua la Istambul
Episodul I

Ce face omul iarna? De ce sa stau în Constanta, iarna? Intrebari care ma chinuie de multa vreme, jurandu-mi, de fiecare data, ca asta va fi ultima iarna aici, ca de la anul voi trece balta din nou inspre toamna. Stiu cum e în Caraibe iarna si stiu ca e bine. Acum, aici la Constanta, nu e bine. Nu-mi gasesc locul, nu-mi vine nici macar sa scriu.
Citeste mai departe: http://www.scoala-nautica.ro/blog/" onclick="window.open(this.href);return false;
Corect. Mai e un domn aici, care se intreaba de ce s-a intors din Caraibe inainte de aprilie :) .

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Iarna si cafeaua

Mesaj necitit de skipper »

Florio scrie:
Constantin scrie:Iarna si cafeaua la Istambul
Episodul I

Ce face omul iarna? De ce sa stau în Constanta, iarna? Intrebari care ma chinuie de multa vreme, jurandu-mi, de fiecare data, ca asta va fi ultima iarna aici, ca de la anul voi trece balta din nou inspre toamna. Stiu cum e în Caraibe iarna si stiu ca e bine. Acum, aici la Constanta, nu e bine. Nu-mi gasesc locul, nu-mi vine nici macar sa scriu.
Citeste mai departe: http://www.scoala-nautica.ro/blog/" onclick="window.open(this.href);return false;
Corect. Mai e un domn aici, care se intreaba de ce s-a intors din Caraibe inainte de aprilie :) .

Nu recunosc! Eu ma tot intreb de ce m-am intors, nu de ce m-am intors inainte de aprilie!
E bine si in aprilie acolo, si in mai, si in iunie, si in orice luna sub soare. Si apropo de soare, stiati ca uneori acolo astrul e spre nord? Nasol!
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Constantin
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 101
Membru din: Vin Apr 29, 2011 3:27 pm
Localitate: Constanta, Romania
Contact:

Re: Iarna si cafeaua

Mesaj necitit de Constantin »

Skipper, in aprilie INCA e bine, desi ploua tot timpul. Dupa, uneori e tare putin bine! Dar ai dreptate: corect ar fi, de ce sa stau aici, cand acolo e atat de bine?!
Vara este o stare de spirit!
www.scoala-nautica.ro

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Iarna si cafeaua

Mesaj necitit de skipper »

Constantin scrie:Skipper, in aprilie INCA e bine, desi ploua tot timpul. Dupa, uneori e tare putin bine! Dar ai dreptate: corect ar fi, de ce sa stau aici, cand acolo e atat de bine?!
A plouat si acum in ianuarie cel putin o data pe zi dar asta nu inseamna ca dupa aia nu iesea soarele ca sa stam la plaja. In hamac!
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Scrie răspuns