Iarna si cafeaua

Aici povestim pe unde am fost cu barcile noastre sau pe unde ne facem planuri de duca!

Iarna si cafeaua

Mesaj necititde Constantin » Sâm Feb 08, 2014 3:33 am

Iarna si cafeaua la Istambul
Episodul I

Ce face omul iarna? De ce sa stau în Constanta, iarna? Intrebari care ma chinuie de multa vreme, jurandu-mi, de fiecare data, ca asta va fi ultima iarna aici, ca de la anul voi trece balta din nou inspre toamna. Stiu cum e în Caraibe iarna si stiu ca e bine. Acum, aici la Constanta, nu e bine. Nu-mi gasesc locul, nu-mi vine nici macar sa scriu.
Citeste mai departe: http://www.scoala-nautica.ro/blog/
Vara este o stare de spirit!
www.scoala-nautica.ro
Rating: 10%

Constantin
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter

Re: Iarna si cafeaua

Mesaj necititde Florio » Sâm Feb 08, 2014 9:53 am

Constantin scrie:Iarna si cafeaua la Istambul
Episodul I

Ce face omul iarna? De ce sa stau în Constanta, iarna? Intrebari care ma chinuie de multa vreme, jurandu-mi, de fiecare data, ca asta va fi ultima iarna aici, ca de la anul voi trece balta din nou inspre toamna. Stiu cum e în Caraibe iarna si stiu ca e bine. Acum, aici la Constanta, nu e bine. Nu-mi gasesc locul, nu-mi vine nici macar sa scriu.

Corect. Mai e un domn aici, care se intreaba de ce s-a intors din Caraibe inainte de aprilie :) .

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See

Mesaj necititde skipper » Sâm Feb 08, 2014 12:35 pm

Florio scrie:
Constantin scrie:Iarna si cafeaua la Istambul
Episodul I

Corect. Mai e un domn aici, care se intreaba de ce s-a intors din Caraibe inainte de aprilie :) .

Nu recunosc! Eu ma tot intreb de ce m-am intors, nu de ce m-am intors inainte de aprilie!
E bine si in aprilie acolo, si in mai, si in iunie, si in orice luna sub soare. Si apropo de soare, stiati ca uneori acolo astrul e spre nord? Nasol!
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral

Mesaj necititde Constantin » Sâm Feb 08, 2014 1:54 pm

Skipper, in aprilie INCA e bine, desi ploua tot timpul. Dupa, uneori e tare putin bine! Dar ai dreptate: corect ar fi, de ce sa stau aici, cand acolo e atat de bine?!
Vara este o stare de spirit!
www.scoala-nautica.ro
Constantin
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter

Mesaj necititde skipper » Sâm Feb 08, 2014 2:23 pm

Constantin scrie:Skipper, in aprilie INCA e bine, desi ploua tot timpul. Dupa, uneori e tare putin bine! Dar ai dreptate: corect ar fi, de ce sa stau aici, cand acolo e atat de bine?!

A plouat si acum in ianuarie cel putin o data pe zi dar asta nu inseamna ca dupa aia nu iesea soarele ca sa stam la plaja. In hamac!
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!
Rating: 20%

skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral

Înapoi la Jurnale de bord