Cine sant membrii si ce vor ei

Despre membri si functionarea forumului.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vali
Obergefreiter
Obergefreiter
Mesaje: 47
Membru din: Mie Apr 20, 2011 9:30 pm
Localitate: Galati
Contact:

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de Vali »

Salutare tuturor, sunt Vali din Galati zis braconieru' :), m-am nascut si am sa mor animal acvatic, si imi doresc ca pe partea de barci sa fie cu adevarat unire si nu segmentare, fiindca si asa suntem putini, nu trebuie sa fim si imprastiati ;) . Asa ca lozinca mea pentru moment este "Noi vrem sa ne unim cu tara" :D.
Small boat - big smile, Big boat - no smile

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de Florio »

Vali scrie:Salutare tuturor, sunt Vali din Galati zis braconieru' :), m-am nascut si am sa mor animal acvatic, si imi doresc ca pe partea de barci sa fie cu adevarat unire si nu segmentare, fiindca si asa suntem putini, nu trebuie sa fim si imprastiati ;) . Asa ca lozinca mea pentru moment este "Noi vrem sa ne unim cu tara" :D.
Atunci eu ma declar unul dintre "pasoptisti " si militez pentru unire :)

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de skipper »

Vali scrie:Salutare tuturor, sunt Vali din Galati zis braconieru' :), m-am nascut si am sa mor animal acvatic, si imi doresc ca pe partea de barci sa fie cu adevarat unire si nu segmentare, fiindca si asa suntem putini, nu trebuie sa fim si imprastiati ;) . Asa ca lozinca mea pentru moment este "Noi vrem sa ne unim cu tara" :D.
Eu ti-am zis ca-s de acord, o unire intr-o forma care sa acopere cat mai multe lucruri ar fi cea mai buna solutie. Cum sa facem, ai intrebat pe baietii cu IT? Asta cu "forumuri infratite" cum se poate face?
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Avatar utilizator
Vali
Obergefreiter
Obergefreiter
Mesaje: 47
Membru din: Mie Apr 20, 2011 9:30 pm
Localitate: Galati
Contact:

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de Vali »

Romeo, solutia o vom gasi noi, important e ca vom fi "frati de cruceta" :D, si fiecare isi va aduce contributia,mai ales ca suntem destule personaje inepuizabile pe aici prin zona ;). Sa nu uitam insa vorbele tale: "preteniile lungi se tin cu socoteli clare" si "cel mai bine e sa ai lucrul tau", mai ales ca stim ce s-a intamplat prin alte ograzi :P. Oricum, din cauza ca acum put a nestrapol, nu mai stau sa scriu, ca poate se simte mirosu' pe forumu' tau :lol:, si ne auzim mai tarziu. Sa aveti o zi buna, ca deja a venit primavara :).
Small boat - big smile, Big boat - no smile

home made
Hauptbootsmann
Hauptbootsmann
Mesaje: 332
Membru din: Joi Apr 21, 2011 8:54 pm

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de home made »

Cine este membrii si ce vrea ei?stie ei ce vrea!
vrea barci,soare,palmieri cu gagici sub ei,concedii cu bilet de avion numai de dus,bere gratis sau pe datorie,gratare cu porc de belize,internet cu forumul prezentat aici la purtator,nevasta care sa-i trimita bani lunar,daca nu sa-i trimita soacra,matusa in italia sa-i plateasca iernatul la barca, eventual una coliba in trinidad-tobago.......ca de acolo au inceput carnavalurile in america latina,si tot asa................
home made dixit.

Admin: Modest cum il stim, si-a construit ditamai velierul in curtea casei plus alte barcute mai mititele.

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de skipper »

home made scrie:Cine este membrii si ce vrea ei?stie ei ce vrea!
vrea barci,soare,palmieri cu gagici sub ei,concedii cu bilet de avion numai de dus,bere gratis sau pe datorie,gratare cu porc de belize,internet cu forumul prezentat aici la purtator,nevasta care sa-i trimita bani lunar,daca nu sa-i trimita soacra,matusa in italia sa-i plateasca iernatul la barca, eventual una coliba in trinidad-tobago.......ca de acolo au inceput carnavalurile in america latina,si tot asa................
home made dixit.
Rog un moderator sa mute postul de mai sus direct la categoria Jurnal de bord. Sau Viata grea pe barca. Sau Galeria de vise fare poze. Sau Imprieteniri partiale. :lol: Aceste cuvinte...
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

rexsailor
Gefreiter
Gefreiter
Mesaje: 15
Membru din: Joi Apr 21, 2011 9:23 pm

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de rexsailor »

salut colegii de patima!
daca mai trebe, sunt ibi din bacau, si cred ca se apropie ziua sa-mi trag coliba plutitoare, cu prispa cu bord mai 'nalt sa nu ma flescaiasca valu', si un bat infipt acolo, sa pot pune o carpa impotriva vantului, si eventual si-o sarma pe post de antena radio...!

Avatar utilizator
Pilgrim
Obergefreiter
Obergefreiter
Mesaje: 40
Membru din: Sâm Apr 23, 2011 2:38 pm
Localitate: Arad
Contact:

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de Pilgrim »

Salutare tuturor, sunt Stefan din Arad , ma simt din ce in ce mai bine pe apa si din ce in ce mai rau pe uscat , traiesc mai mult pe uscat decit pe apa , in asteptarea zilei cind pot intoarce aceasta situatie " up side down"... Sunt interesat de tot ceea ce inseamna navigatie , absorbind ca un burete informatiile gasite pe forumuri , sperind ca intr-o buna zi sa pot impartasi din experienta dobindita...asa ca acest membru vrea sa stie cum e cu apa si cum se poate trai pe ea... :)
Go sailing... keep it simple!

florin13nicanor
Matrose zum Deck schrubben
Matrose zum Deck schrubben
Mesaje: 3
Membru din: Dum Apr 24, 2011 7:08 am

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de florin13nicanor »

Va salut. Ma numesc Stoica Florin Nicanor, imi place sa navighez cu vele (desi experienta mea e cu putin peste zero) , nu detin nici o barca dar vreau sa iau una anul acesta. Am locuit in Grecia, dar acum m-am repatriat. Visez sa plec in sud....cat mai in sud. Si sa profit de ocazie : Hristos a inviat!

menestras
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Mesaje: 77
Membru din: Lun Apr 25, 2011 8:58 pm

Re: Cine este membrii si ce vrea ei

Mesaj necitit de menestras »

Salut. Sunt Valentin Matracaru, si imi plac oamenii din de prin partile astea. In ceea ce priveste plimbarile pe apa am experienta minima. In schimb ma tine in viata ura ce izvoraste sincer din adancul sufletului meu mic si negru cand ma gandesc la cei care au ce povesti.

Scrie răspuns