Barca din Pantelimon

Daca are o vela cat o batista sau daca e Soimul Maltez, aici e marina!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Barca din Pantelimon

Mesaj necitit de skipper »

Care mai stiti ceva despre barca asta care este vizavi de Selgros in Pantelimon?

barca-din-Pantelimon.jpg
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Avatar utilizator
sss
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 141
Membru din: Mie Apr 20, 2011 6:01 pm

Re: Barca din Pantelimon

Mesaj necitit de sss »

Nici n-ai idee de cati ani trec pe langa ea si ma intreb care-o fi povestea ei...

home made
Hauptbootsmann
Hauptbootsmann
Mesaje: 332
Membru din: Joi Apr 21, 2011 8:54 pm

Re: Barca din Pantelimon

Mesaj necitit de home made »

cred ca- i barca facuta de vatamaniuc,omul a lucrat-o cu o singura mina(fiind artificier la mine,o mina a zburat intr-o explozie)demult cind mergeam spre putna am vazut cum lucra intr-un sopron.singura scula electrica pe care o avea era o bormasina,cred ca era prin '96.stiu ca a fost lansata la constanta in portul turistic,a pierdut un catarg+alte probleme.am inteles ca a vindut 1/2 din ea unuia din bucuresti,unde este si barca andocata,a fost supra imbracata in fibra de sticla......si nu s-amai miscat de acolo.despre constructor nu mai stiu nimic.

rexsailor
Gefreiter
Gefreiter
Mesaje: 15
Membru din: Joi Apr 21, 2011 9:23 pm

Re: Barca din Pantelimon

Mesaj necitit de rexsailor »

sa fie vorba de KARMA...?
prin '91-' 92 am cunoscut in parcarea maoseleului de la marasesti niste baieti din sucevita, care duceau la mare o barcuta de vreo 9m...barca inca nu era definitivata dar baietii prinsesera un transport ieftin si s-au mutata la mare cu tot cu barca...constructorul avea o proteza simpla la mana dreapta si am fost surprins, o saptamana mai tarziu, in portul tomis sa vad cu cata indemanare insfaca toporul cu stanga sa mai ciopleasca ceva pentru barca...n-am mai vazut barca in tomis in anii urmatori, si am auzit doar povesti...confirm ca era trasa si la interior in impaslitura si rasina...

n.adrian
Oberbootsmann
Oberbootsmann
Mesaje: 240
Membru din: Dum Apr 24, 2011 9:51 am

Re: Barca din Pantelimon

Mesaj necitit de n.adrian »

Din ce imi aduc eu aminte Karma este.

Scrie răspuns