BANANEC BLUES

Experientele legate de creat obiecte plutitoare.
Scrie răspuns
Constantin
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 101
Membru din: Vin Apr 29, 2011 3:27 pm
Localitate: Constanta, Romania
Contact:

BANANEC BLUES

Mesaj necitit de Constantin »

Am decis sa va impartasesc fazele prin care trece BANANEC BLUES in cursul reconstructiei, o nava de 33 de picioare, care a ajuns in Romania de cativa ani, si a fost mutilata de proprietarul roman.
A trebuit sa demontez lambriurile din salon si cabina de prova, mobilierul, de altfel redus la doua banchete in salon, in cele doua borduri, pentru a putea demonta podeaua alcatuita din doua bucati uriase de placaj gros de 38 mm, care nu permiteau accesul la santina. Apoi, am asezat un strat de gel coat pe toata suprafata interioara a carenie, apoi, incet, incet, am inceput reconstructia.
http://youtu.be/CEOaa-8q9-A" onclick="window.open(this.href);return false;
Hm, nu prea stiu sa manevrez dracia asta de masina... Nu am reusit sa incarc toate pozele. Mai incerc si maine
Vara este o stare de spirit!
www.scoala-nautica.ro

Constantin
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 101
Membru din: Vin Apr 29, 2011 3:27 pm
Localitate: Constanta, Romania
Contact:

Re: BANANEC BLUES

Mesaj necitit de Constantin »

Cred ca am reusit sa incarc toate fotografiile. Intre timp, a fost si @braconieru, care a privit ce facem, dar nu prea a comentat :)
https://plus.google.com/photos/+Constan ... 9751415265" onclick="window.open(this.href);return false;
Vara este o stare de spirit!
www.scoala-nautica.ro

home made
Hauptbootsmann
Hauptbootsmann
Mesaje: 332
Membru din: Joi Apr 21, 2011 8:54 pm

Re: BANANEC BLUES

Mesaj necitit de home made »

ia zice-ti cetateni pe unde dati cu rindeaua?cind vin prin zona,sa va vad la lucru.nu de alta,dar stiu cum e!:)
hai la buna vedere !
Ultima oară modificat Joi Noi 21, 2013 9:11 am de către home made, modificat 1 dată în total.

Constantin
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 101
Membru din: Vin Apr 29, 2011 3:27 pm
Localitate: Constanta, Romania
Contact:

Re: BANANEC BLUES

Mesaj necitit de Constantin »

Noi tot prin portul Tomis ne dam, cand cu barca, cand cu rindeaua :) Deocamdata, tot la pontonul A, dar la sfarsitul saptamanii probabil vom trece "la uscat", incercam sa ridicam nava pe cavalet.
Vara este o stare de spirit!
www.scoala-nautica.ro

Scrie răspuns