winch-uri iscusite

Minitehnicus 2: instaleaza scule noi pe barca veche (sau noua)!
Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: winch-uri iscusite

Mesaj necitit de skipper »

Cum a zis si Andy, pe Kemeralti Cadessi, strada ce incepe cu podul Galata, adica asta, sant cateva magazine si mari si mici cu de-ale barcilor. Se intind pana la stadionul Besiktas, dar cele mai multe sant pana la piata cu moschea aia mare..
Apoi mergand din Kemeralti spre gara navala, pe partea dreapta prin stradutele alea mici si intortocheate iarasi sant magazine si dughene.
Mai este o strada cu inghesuiala de magazine, dupa piata de peste, dar acolo n-am fost si nu stiu exact, trebuie intrebat un arkadas. Plus la Marina Atakoy.
Mai sant in partea asiatica pe langa marina Kalamis.

Data cand se preconizeaza aceasta expeditie de ghiauri? Poate strangem de-o potera!
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Avatar utilizator
andy
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 154
Membru din: Mar Oct 25, 2011 8:04 pm
Localitate: 43°50'15.41" N 28°35'29.27" E
Contact:

Re: winch-uri iscusite

Mesaj necitit de andy »

Romeo, dau un iskender daca imi spui cum pot sa vad strada din link-urile alea gen strada "asta" (de pe wikimapia). Eu vad tot cartierul, ceea ce e ok, insa strada "aia" ioc.

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: winch-uri iscusite

Mesaj necitit de skipper »

andy scrie:Romeo, dau un iskender daca imi spui cum pot sa vad strada din link-urile alea gen strada "asta" (de pe wikimapia). Eu vad tot cartierul, ceea ce e ok, insa strada "aia" ioc.
Cand iti deschide ecranul de Wikimapia ai in centru o cruce mica alba care se suprapune peste si marcheaza exact obiectul descris in propozitie, in ordine: Kemeralti Cadessi, piata cu moschea, gara navala, piata de peste si Marina Kalamis.

Iskenderul sa fie de pui!
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Avatar utilizator
andy
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 154
Membru din: Mar Oct 25, 2011 8:04 pm
Localitate: 43°50'15.41" N 28°35'29.27" E
Contact:

Re: winch-uri iscusite

Mesaj necitit de andy »

Teşekkür ederim efendim !!!

Banuiam eu ca e ceva de genul asta insa nu zaream neam cruciulita aia. Iar daca ii mai dadeam si un zoom in-out se ducea in balarii totul.

home made
Hauptbootsmann
Hauptbootsmann
Mesaje: 332
Membru din: Joi Apr 21, 2011 8:54 pm

Re: winch-uri iscusite

Mesaj necitit de home made »

expeditia are loc in aprilie,imediat dupa paste.
mai multe amanunte dicutam simbata asta la talciocul de barci din noroiosul bucuresti:)adica ce,nu-i asa?
ideia cu potera nu-i rea.
astept in continuare indicatii :)tovarasesti.

home made
Hauptbootsmann
Hauptbootsmann
Mesaje: 332
Membru din: Joi Apr 21, 2011 8:54 pm

Re: winch-uri iscusite

Mesaj necitit de home made »

skipper scrie:Cum a zis si Andy, pe Kemeralti Cadessi, strada ce incepe cu podul Galata, adica asta, sant cateva magazine si mari si mici cu de-ale barcilor. Se intind pana la stadionul Besiktas, dar cele mai multe sant pana la piata cu moschea aia mare..
Apoi mergand din Kemeralti spre gara navala, pe partea dreapta prin stradutele alea mici si intortocheate iarasi sant magazine si dughene.
Mai este o strada cu inghesuiala de magazine, dupa piata de peste, dar acolo n-am fost si nu stiu exact, trebuie intrebat un arkadas. Plus la Marina Atakoy.
Mai sant in partea asiatica pe langa marina Kalamis.

Data cand se preconizeaza aceasta expeditie de ghiauri? Poate strangem de-o potera!
asa da informare.se vede ca esti navigator cu patalama.merci!.....berea se livreaza simbata.

Scrie răspuns