Ziua marinei 2011

Unde, cand, cum, cine cu cine, in ce scopuri, poze compromitatoare
Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Ziua marinei 2011

Mesaj necitit de Florio »

n.adrian scrie:M-am imprietenit eu cu Florin duminica seara, cu o sampanie castigata la nu stiu ce cursa :))0
Asta a fost in seara de dinainte, cand am ramas la bordul "racer-ului", ca eram nevorbiti si aveam de povestit. Sampania a fost intr-adevar una dintre cele date ca trofeu, si ocupandu-ne de ea, mi-a adus o dezlegare la limba (pentru seara respectiva) si o durere de cap (pentru a doua zi ) . No pain no gain :) !
Frumos weekend ! Am stat pe mare doua zile, de dimineata pana seara . Specific "pe mare" , fiindca "pe apa" stam oricum la fiecare sfarsit de saptamana, locuind in barca :) .
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Ziua marinei 2011

Mesaj necitit de Florio »

n.adrian scrie:sunt standard, adica triunghi. Balizele au fost cam la 1.5 nM. Sa zic despre faptul ca am avut noroc ca s-a intarziat startul si baliza 1 nu a fost in vant, a fost o lungime asa de viteza, dar a fost traseul 2 finish in vant, s-a compensat oarecum. traseele olimpice pot fi de cateva tipuri, triunghi, banana, triunghi cu banana, si inca ceva combinatii. dar acum a fost triunghi clasic, 1,2 finish/start.
Sa mai spunem ca regata avea in program 3 curse, dar suprapunerea pe "Ziua Marinei" a dat timing-ul peste cap si din 3 negri mititei au ramas doar 2.
Insa am compensat noi, intre noi. De la 9 dimineata pana dupa 12, velierele s-au tot zbenguit luand starturi care dupa cum dorea, taind marea in toate directiile .
Unii mai sugubeti ( cum ar fi o Danuta de pilda ) s-au lansat si in partide de scaldat , culminand dupa prima cursa, cu calarirea in draci, cu chiuituri, a unui RIB cu 300 cp in coada. Na, ca i-am turnat :) .

n.adrian
Oberbootsmann
Oberbootsmann
Mesaje: 240
Membru din: Dum Apr 24, 2011 9:51 am

Re: Ziua marinei 2011

Mesaj necitit de n.adrian »

Pai daca nu ii tzin ouale sa se dea la cursa :))

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ziua marinei 2011

Mesaj necitit de skipper »

Si altceva ce eu nu pricep: la Mcgregor au avut voie cu trei vele? Erau tot la racere sau la multi?

Imagine
Poza Irina Tanase
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

n.adrian
Oberbootsmann
Oberbootsmann
Mesaje: 240
Membru din: Dum Apr 24, 2011 9:51 am

Re: Ziua marinei 2011

Mesaj necitit de n.adrian »

Iti dai seama ce start prost am luat, daca si MG era in fata mea. Irina Tanase era cu mine pe barca. E drept ca nu vroiam sa fiu chiar pe line la start, ca participantii si cunoasterea ISAF era o chestie putin compatibila, dar orisicat, nici asa slab :)))

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ziua marinei 2011

Mesaj necitit de skipper »

n.adrian scrie:Iti dai seama ce start prost am luat, daca si MG era in fata mea. Irina Tanase era cu mine pe barca. E drept ca nu vroiam sa fiu chiar pe line la start, ca participantii si cunoasterea ISAF era o chestie putin compatibila, dar orisicat, nici asa slab :)))
Si din ce cauza nu te poti antrena pt pre-start? Nu ai acces la barca sau n-ai timp sau n-ai chef? Sau n-ai de ce?
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Ziua marinei 2011

Mesaj necitit de Florio »

skipper scrie:Si altceva ce eu nu pricep: la Mcgregor au avut voie cu trei vele? Erau tot la racere sau la multi?

Imagine
Poza Irina Tanase
Hahahah !!!! :) Din pacate bimini nu urca in vant ! :D
IN schimb da confort echipajului, sa nu ajungem parliti de soare la finish :)

P.S.
Cine crede ca-i putin lucru, sa vada o poza de final de cursa cu Adrian . E bronzat ca Badr Hari . Si cu urma de ochelari :) .

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ziua marinei 2011

Mesaj necitit de skipper »

Mi se pare corect sa i se dea o diploma pt cel mai junior timonier la cat a muncit si pe McG si pe Hanse:

Imagine
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

byteworks
Gefreiter
Gefreiter
Mesaje: 19
Membru din: Mie Apr 20, 2011 2:22 pm

Re: Ziua marinei 2011

Mesaj necitit de byteworks »

Sunt off-topic, dar nu stiu unde sa o pun si nu are rost sa deschid topic nou: Florio astia sunteti voi, vazuti de sus? Poza complet a aici, preluare de pe blogul peterlengyel - despre oameni si natura, dintr-un articol eseu superb.

Imagine

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ziua marinei 2011

Mesaj necitit de skipper »

byteworks scrie:Sunt off-topic, dar nu stiu unde sa o pun si nu are rost sa deschid topic nou: Florio astia sunteti voi, vazuti de sus? ...
Faina poza si faine toate pozele din blogul omului!

Florio: Da' de ce sta numai McG cu prova in ponton, va place voua intimitatea in cocpit sau e vreo limitare tehnica?
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Scrie răspuns