Revelion

Unde, cand, cum, cine cu cine, in ce scopuri, poze compromitatoare
Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Au , mama !

Mesaj necitit de Florio »

La intalnirea surpriza de aseara ( ok, ma puteti da in vileag :) ) am ras cum demult nu mai rasesem :D :D !!!
Am ras pana la sughituri, am ras pana m-a durut , am ras si nici nu mai stiu bine de ce :lol: . Daca imi amintesc, le povestesc si celor care n-au fost.
Noroc cu Danuta ca a adus un aparat foto si cu Romeo ca face poze cu telefonul, altfel n-as crede ce a putut fi aseara .

P.S.
O singura poza are sa lipseasca dureros din amintirea noastra, aceea cu Gabi si paharul lui de apa cu lamaie. Pe care a sters-o cu mana lui fiindca nu arata ca Alain Delon :) . A sters-o in huiduielile aprobatoare ale mesenilor, care il plac asa frumusel si dragalas cum e ! :D

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Revelion

Mesaj necitit de skipper »

Doamne, de mult n-am mai ras atata! Si tot demult n-am mai mancat o stiuca umpluta corespunzator!

Cam astia am fost:
meseni 1.jpg

meseni 2.jpg
meseni 3.jpg
meseni 4.jpg
Si principalul fel de mancare al zilei: faimoasa polenta con limone!
polenta con limone.jpg
Si indianca Cea_careia_nu-i_place_capu_la_stiuca!
capu la stiuca.jpg
Si o oferta generoasa care ar trebui luata in considerare si supusa dezbaterii colectivului de oameni ai muncii.
oferta Ignat.jpg
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

home made
Hauptbootsmann
Hauptbootsmann
Mesaje: 332
Membru din: Joi Apr 21, 2011 8:54 pm

Re: Revelion

Mesaj necitit de home made »

unde ?si precis cind?sa bagam pe GPS si in portbagaj ceva carburanti.

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Revelion

Mesaj necitit de skipper »

Careva interesat de aceasta oferta de criza pe ultima suta: Revelion 2012 la Cabana Barcaciu?
Scump dar face: oxigenare asigurata, conditii aproape ca pe barca si cu putina tzuica se rezolva si tangajul.

Plus ca si zona e cam "urata".

Imagine

Imagine

Imagine
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Revelion

Mesaj necitit de Florio »

Tulai, ca frumosu-i !
Subsemnatul o sa fie la Sinaia de revelion, insa tare ar mai petrece cu voi, la Barcaciu !!!!!!! :)

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Revelion 2013

Mesaj necitit de skipper »

Dragi tovarasi cercetatori si preacuvioase maicute: maine, poimaine ne bate Sf Vasile in geam si ne prinde neorganizati.
Experienta lui 2012 ne arata fara putinta de tagada ca organizarea preventiva e mama succesului in cercetarea stiintifica aplicata.
Care ce propuneri are de adus in atentia obstii manastiresti?

Indraznesc a propune colectivului acelasi lucru ca si anul trecut: Revelion la cabana Barcaciu sau Negoiu dupa deviza consacrata: Scump dar face!
Un singur amendament: daca tot a fost anul recordurilor propun sa luam la noi cateva din uneltele care ne-au consacrat cum ar fi: caiace, canoe, gonflabile, pt a stabili oaresce recorduri de sfarsit de an. De exemplu coborarea de pe Negoiu cu caiacul sau cu barca ne-ar baga in cartile de istorie sau in spitalul din Victoria; dupa caz si indemanare! Putem aduce chiar si scule recente cum ar fi faimosul prostovol pt alte recorduri inedite: primul urs prins la plasa!
Curaj tovarasi, traiti, ba, traiti ca cine stie cand mai aveti ocazia!
Avand in vedere precedentul din dec 2012 de la Predeal nici nu vreau sa ma gandesc cam ce guleai ar putea sa iasa acolo!
barcaciu.jpg
Imagine
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Scrie răspuns