BarcaWeek

Unde, cand, cum, cine cu cine, in ce scopuri, poze compromitatoare
Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Barcaweek

Mesaj necitit de skipper »

Florio scrie:De acord cu tot, dar daca se poate putin mai inainte de inceputul lui septembrie.
Luna asta incepe sa fie imprevizibila si ca timp frumos, si ca mare agitata, si ca temperaturi de balaceala . De exemplu, chiar septembrie 2011 a marcat toate cele enumerate de mine. Am mai prins vreme de o baie in larg, insa numai eu. Nimeni n-a mai vrut sa faca aroganta asta :D
De ce m-am gandit la sept: Pe 15 august e Ziua Marinei si saptamanile 3&4 din august sant de obicei pline de regate si alte evenimente nautice.
La noi pe mare poate fi apa rece daca se schimba cateva zile curentul chiar in mijlocul verii plus ca la popasurile din lista nu prea mergem pe mare numai intre Sacalin si SfGh, cateva ore. Apa din lacuri in Delta e calda si in octombrie.
Plus ca in prima sapt din sept se mai strange lumea pe acasa de prin Gr si alte Tr Cr. In august lumea e cam pe coclauri.
Alte parerI?
Florio scrie:-Intrarea in Dunavat. Bun loc, dar as opta pentru buclele facute de canalul vechi, unde apa curge mai mulcom si e liniste. In plus de asta e aproape de localitate, deci nu ramanti fara bere; si nici eu fara vin :) .
Acole e o pensiune cu un restaurant la care se poate adasta. Dar si coturile alea ale canalului vechi sant frumoase.
Florio scrie:-Marina Sf. Gheorghe e ok numai pentru carburant si cine vrea sa manance la un restaurant. Eu nu :) .
S-ar putea sta pe Canalul Garla Turceasca, de vizavi de SfGh, pana la intrarea in Ciotica.
Florio scrie:-As mai propune Uzlina. Cred ca 4 locuri de vizitat in 7 zile , e arhisuficient . Ce spui Romeo ?
Eu as fi votat pt o locatie pe zi, stilul TYW: mutam tabara in fiecare zi, pe distante mici de 2-4 ore.
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Barcaweek

Mesaj necitit de Florio »

skipper scrie: Eu as fi votat pt o locatie pe zi, stilul TYW: mutam tabara in fiecare zi, pe distante mici de 2-4 ore.
Da, da.
Doar pentru Sacalin as fi vazut 2 zile necesare :) , ca e prea mare si frumos. Sa nu patesc la fel ca anul trecut, la Portita, cand cu toata graba de a ajunge in Tomis, am votat cu totii sa mai ramanem o zi. Si a trebuit sa plecam cu parere de rau, ca nu ne ingaduia timpul.
Dar oricare punct dintre cele propuse, e frumos pentru popas si destrabalare .

Tovarasu' Caragiu, petrecerea continua..... ;)

Scrie răspuns