Fish Delta

Unde, cand, cum, cine cu cine, in ce scopuri, poze compromitatoare
danutzazpr
Hauptgefreiter
Hauptgefreiter
Mesaje: 66
Membru din: Lun Mai 02, 2011 6:02 pm
Localitate: Bucuresti

Fish Delta

Mesaj necitit de danutzazpr »

Ahoy iubitori de apa,

Vin cu un anunt si o propunere.

A XVI-a editie a targului Fish Delta 2012, care se va desfasura in perioada 31 mai – 3 iunie pe faleza Municipiului Tulcea, va invita cu mic cu mare, sa ne intalnim la Dunare, pentru a vedea/cumpara barcute, accesorii si alte nebunii.

Cu aceasta ocazie, propun o intrunire serioasa. Vom avea un spatiu amenajat pentru noi, pentru a ne cunoaste personal, a ne imprietenii si a invata lucruri noi. Astfel sambata 2 iunie, incepand cu ora 11 va asteptam la coltul forumistilor.

Tot atunci vom organzia si un mic concurs de caiace, home made, sau cumparate, fiecare ce are in dotare. Vom oferii premii, distractia garantata!

Pentru mai multe detalii va stam la dispozitie cu intrebari si va rugam vizitati si http://www.fishdelta.ro si pagina noastra de facebook: https://www.facebook.com/FishDelta

Acestea fiind zise...astept cu inters anuntul vizitei voastre la frumosul eveniment! si totodata inscrieri la concursul de caiace.

:D
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Necessito navigar!

danutzazpr
Hauptgefreiter
Hauptgefreiter
Mesaje: 66
Membru din: Lun Mai 02, 2011 6:02 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Fish Delta

Mesaj necitit de danutzazpr »

Pe data de 2 iunie, in cadrul Fish Delta 2012, va avea loc incepand cu ora 11, o serie de seminarii informative avand ca teme principale intretinerea, reparerea si exploatarea corecta a ambarcatiunilor de agrement. Seminariile vor fi tinute de Dl. Rares Badrea, consultant tehnic al targului. Tot atunci va avea loc si concursul deschis tuturor caiacelor, canoelor si ambarcatiunilor similare; inscrieri si informatii suplimentare la contact@fishdelta.ro. Inscrieri la concurs pana la data de 2 iunie ora 9 am.
Necessito navigar!

danutzazpr
Hauptgefreiter
Hauptgefreiter
Mesaje: 66
Membru din: Lun Mai 02, 2011 6:02 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Fish Delta

Mesaj necitit de danutzazpr »

Las imaginea sa vorbeasca....apus in delta, poza facuta de un f bun prieten

Zic ca e cea mai buna invitatie!!!asa ca va asteptam la eveniment!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Necessito navigar!

danutzazpr
Hauptgefreiter
Hauptgefreiter
Mesaje: 66
Membru din: Lun Mai 02, 2011 6:02 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Fish Delta

Mesaj necitit de danutzazpr »

Dragii mei,

Ar fi de un real ajutor sa stim un numar estiamativ al participantilor la intrunire forumistilor din data de 2 iunie...si de asemena cine doreste sa participe la miniconcursul de caiace... :D
niste aprobari de obtinut si...detalii organizatorice..:) asa ca va rog pe cat posibil sa ne anuntati...inscrieri la concurs aici sau la adresa contact@fishdelta.ro.

Multumesc! :P

mai sunt 2 saptamani....:)
Necessito navigar!

danutzazpr
Hauptgefreiter
Hauptgefreiter
Mesaje: 66
Membru din: Lun Mai 02, 2011 6:02 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Fish Delta

Mesaj necitit de danutzazpr »

PROGRAM EVENIMENTE “FISH DELTA 2012”
Joi, 31.05.2012, ora 13.00
Deschiderea oficiala a targului
Vineri, 01.06.2012
Incepand cu ora 10.00 "Ziua Copilului" va fi marcata de elevi ai Liceului de
Arta "George Georgescu' din Tulcea care vor realiza lucrari de desen cu
subiecte din tematica targului.
Sambata, 02.06.2012
ora 11.00
Intalnire "off-line" a pasionatilor de ambarcatiuni carora consultantul tehnic
al Camerei de Comert, Industrie si Agricultura Tulcea le va raspunde la
intrebari.
ora 14.00
Concurs de caiace - amatori pe Dunare in vecinatatea targului.
Duminica 03.06.2012
ora 12.00
Premierea copiilor participanti la activitatea de promovare artistica a
targului

Deci...va asteptam cu mic cu mare....si mai ales sambata la ora 11!
Necessito navigar!

danutzazpr
Hauptgefreiter
Hauptgefreiter
Mesaje: 66
Membru din: Lun Mai 02, 2011 6:02 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Fish Delta

Mesaj necitit de danutzazpr »

Salutare,


Va reamintesc ca maine de la 11 avem intalnire la Fish Delta, Faleza Tulcea. Vremea se anunta superba ca si pana acum, soare si voie buna! Intrebari, raspunsuri, concursuri, socializare!

Si nu uitati maine de la 14 concurs caiace...care dispune de caiac...aveti timp sa va inscrieti pana maine...si maine la coltul forumistilor.

Va asteptam cu drag!:rock:
Necessito navigar!

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fish Delta

Mesaj necitit de skipper »

Astia cu festivalul D'ale Gurii Deltei numai ce mi-au stranit pofta!

Este careva interesat de o expeditie de degustat borsuri pescaresti in Bucuresti intr-una din zilele saptamanii asteia? The sooner the better!
Anvizajez un turneu avand ca traseu minim urmatoarele case de cultura unde testam numai borsul:
Lotca
La Zavat
Casa Tulceana
Tata Leone

Panelul de degustatori voluntari isi va exprima apoi public parerile si, normal, notele juriului!

PS Apropo de jurizare: trece si vara asta si tot nu avem panouri din alea cu note pentru membrii juriului de la defilarea din Centrul Vechi!
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fish Delta

Mesaj necitit de skipper »

Am fost azi la Teverna La Zavat pentro recenzie!
Nota generala 7 spre 8.

Mancarea decenta dar nu extraordinara, nici macar FB nu-i pot da.
Am luat:
- o gustare pescareasca: 3 feluri de peste afumat, un fel de peste marinat, icre, masline, toate frumusel luate de pe Metro si adunate in farfurie. Macar un batog daca luau! Pret =30 RON
- o ciorba pescareasca care nu prea vazuse pestele decat sub forma de cartofi Pret - 16 RON
- barbun prajit cu branza cu boia - acceptabil, era si greu sa-l strice. Pret 3 barbuni = 42 RON
- pui de balta in sos de bere neagra - f bune, usor dulci, o si mi le aduc aminte. Pret = 40 RON

Atmosfera era f calma, vreo 5 musterii in tot localul, ploaia si weekendul or fi alungat musterii. Muzica greceasca, multe feluri de mancare de inspiratie greceasca, o chelnerita dragutza si cu tzatze mari.

In concluzie: nu intra pe lista scurta!

Barbunii
Imagine


Broastele
Imagine
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fish Delta

Mesaj necitit de skipper »

Dupa sedinta adhoc de asta noapte ce putea merge mai bine azi decat un bors de revigorare.
Asa ca dis de dimineata pe la 1 am plecat in cautarea borsului sacramental, cum ar zice colegul academician!

Prima tinta: Lotca.
Pun adresa pa GPS si da-i navigatie. Ajung aproape de adresa, parchez si purced pe jos pana dau de surpriza: restaurantul ,are cu firme si marchize, e total inchis!
M-am uitat pe geam si nu parea sa fi functionat prea curand!
Dar situl le merge in continuare si ne imbie: Ti-am pus deoparte o portie zdravana de Delta!

Urmatoarea tinta pe lista: Casa Tulceana

Schimb targetul la GPS si da-i pe stradutele intortocheate de prin Batistei. Parchez iarasi mai departe ca acolo e sex unic si daca ratezi intrarea corecta mai bine opresti decat sa dai ocol tot cartierului.
Gasesc relativ usor locatia ca au avut grija sa puna indicatoare inca din Batistei; semn bun, grija fata de consumator.
Intru, parea si asta pustiu, ajung pana in fundul curtii unde erau cateva mese, un om si un chelner.
- E deschis?
- Sigur ca da, luati loc?
- Un bors de peste si o saramura de crap!
Intervine si omul, bag seama ca era stapanul locului:
- Nu vreti un storceag?
- Nu, vreau bors acru, sant la refacere!
- Bine, atunci sa va dau o palincutza din partea casei!
- Mai nene eu sant la refacere nu la facere! De facut m-am facut asta-noapte! Dar oricum apreciez oferta!

Borsul ok, acru de ti se strepezeau gingiile, numai bun ca medicament. Dar avea peste si gust bun!
Saramura super ok, exact comme il faut. Mi-a placut mult!
saramura.jpg
In sfarsit am nimerit bine! Locul e bine ascuns dar in centru, fara pretentii de Ritz, mancare buna rau si preturi de rusine.
menu.jpg
Un singur punct slab i-am gasit: are formatie care canta live seara, gurista inclusa.

Concluzie: trebuie sa revenim cu brigada!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Fish Delta

Mesaj necitit de Florio »

Raspund cu obraznicie, provocarii !
Trebuie sa incercam Casa asta Tulceana, daca zici ca e asa dotata. Eu abia am prajit astazi salaul ala din Portita (pastrat impecabil ), dar mai mult mi-a zgandarit pofta :) .

Convocam o adunare pe miercurea aviatoare ?
Daca te intorci pana atunci si daca ti se mentine pofta de plachii :d

Scrie răspuns