Comunicat de presa - Aeronautic Show Lacul Morii 2012

Unde, cand, cum, cine cu cine, in ce scopuri, poze compromitatoare
Scrie răspuns
Avatar utilizator
sss
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 141
Membru din: Mie Apr 20, 2011 6:01 pm

Comunicat de presa - Aeronautic Show Lacul Morii 2012

Mesaj necitit de sss »

Mi-am permis sa preiau comunicatul celor de la Aripi Romanesti, cu speranta ca sunt pasionati de zbor si printre marinari ( nu vorbesc aici de Skipper, care s-a dat jos din avion direct in barca :oops: ).

Comunicat de presă


Asociația Aeronautică Română și Agenția de Parașutism sub patronajul Ministerului Transporturilor și Infrastructurii în parteneriat cu Primăria Sectorului 6 și Centrul Cultural European Sectorul 6 organizează sâmbătă, 22 septembrie 2012, Aeronautic Show Lacul Morii, cea de-a treia ediție a festivalului anual dedicat sporturilor aeronautice și aeriene. Începând cu orele 11, spectatorii vor descoperi locul unde arta pilotajului aerian și nautic își pun în practică valoarea prin aplicații vitale vieții de zi cu zi.

Una din noutăţile aduse de Aeronautic Show 2012 este primul şi singurul hidroavion din categoria S.E.P din România care va scoate în evidenţă cât de apropiate sunt şi cât de bine se completează cele două domenii. În acelaşi timp, în cadrul celei de a doua ediţii a expoziţiei AeroNautic Expo 2012, spectatorii vor avea ocazia să interacţioneze cu profesioniştii şi tehnica pe care le-au admirat pe parcursul celor trei ore și jumătate de spectacol.

Pe lista participanților se numără: |Brigada Specială de Intervenție “Vlad Țepeș” a Jandarmeriei Române, Smurd, Aeroclubul României, Yacht Club Mircea, Inspectoratul General pentru Situații de Urgență (IGSU), Poliția de frontieră și Corporate Games.

Publicul poate ajunge la eveniment utilizând următoarele mijloace de transport:
tramvaiul 41, metrou - Staţia Crângaşi și autobuze 162, 163, 178.

Agenţia de Paraşutism, consultant în domeniul aeronautic, este cea care dă un alt sens termenului AeroNautic, într-un spectacol de acrobaţie aeriană şi nautică.

Partnerii media: Realitatea TV, B365.ro, Asociația „Aripi Românești”, Yacht Magazin, Yacthting Pleasure.

Asociația “Aripi Românești”
Centrul de presă
Telefon: 0734.101.887
E-mail: pr@aripiromanesti.ro
Web: http://www.aripiromanesti.ro

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Comunicat de presa - Aeronautic Show Lacul Morii 2012

Mesaj necitit de skipper »

Buna initiativa!

La remake-ul de luni ne-am intalnit la Baza Aeriana Herastrau cu unul din organizatorii evenimentului care ne propusese sa ne si dam cu ceva barci acolo.
Poate Onorabilul Litovoi sa stie mai multe!
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Litovoi
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 131
Membru din: Joi Mai 12, 2011 9:37 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Comunicat de presa - Aeronautic Show Lacul Morii 2012

Mesaj necitit de Litovoi »

Comandante, sa moara si sa invie daca stiu altceva. Eu in timpul showului desfasor antrenamente de dragon boat si kaiac-canoe(mai restrans) si nu stiu care va fi treaba cu barcile de yachting. Pana acum am aflat ca va fi Mircea Mugescu Jr. pe un Laser, Mircea Mugescu aduce barcuta aia de lemn de mahon facuta de Jacopo si nu stiu cine se va da pe ea si va mai veni Octavian Jurma cu o barca facuta impreuna cu domnul Ghinea in care iar nu stiu cine se va da. Dar merita participat ca dupa aia se poate adasta la un local cu mici si bere. Eu personal as incerca la un din ala de piata alimentara cu tarani si alcoolisti saraci, am o fantezie.
De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Comunicat de presa - Aeronautic Show Lacul Morii 2012

Mesaj necitit de Florio »

Pentru zona si tip de eveniment, banuiesc doua personaje simpatice care ar putea face sa participe si barcile:


-Alex Mihaita, presedintele clubului de velism "Fapt " , care are chiar sediul si isi desfasoara activitatea pe Lacul Morii
-Catalin Campeanu - firma Barci in Bagaje , care a participat benevol si demonstrativ la o multitudine de evenimente, incluzand acelasi show pe acelasi lac, de anul trecut .

Anul trecut a participat si Yacht Club Regal Roman cu optimistii si parca laserele , dar n-am auzit nimic anul acesta.
Ultima oară modificat Joi Sep 20, 2012 9:30 pm de către Florio, modificat 1 dată în total.

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Comunicat de presa - Aeronautic Show Lacul Morii 2012

Mesaj necitit de Florio »

Litovoi scrie:Comandante, sa moara si sa invie daca stiu altceva...........Dar merita participat ca dupa aia se poate adasta la un local cu mici si bere. Eu personal as incerca la un din ala de piata alimentara cu tarani si alcoolisti saraci, am o fantezie.
Personal ma atasez off topicului lui Litovoi si dezertarii catre bine a grupului de multicocomani ce pleaca maine pe apa la bord de catamarane. Plec si eu catre delta, adastand 2-3 zile la Jurilovca in curte la Peter, unde sfaraie pastrama si galgaie tulburelul, printre prietenii nostri de acolo.
Cum ar spune un medic , " ca sa fie bine..sa nu fie rau " :D

Asta ca sa nu ziceti ca nu fac SHOW si ca nu sunt AERIAN :)

Scrie răspuns