Avanpremiera Craciun 2012

Unde, cand, cum, cine cu cine, in ce scopuri, poze compromitatoare
Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Avanpremiera Craciun 2012

Mesaj necitit de Florio »

Ioana scrie:Dar ne ajunge un week-end pentru a duce la bun sfarsit atatea raspunderi care apasa pe umerii CCAP? Vorbisem cu Nico ca ea si cu Adi ar putea sa inceapa mai devreme sfarsitul de saptamana. De exemplu, de miercuri, 19 dec sau macar de joi. Noi, Ionii pozitivi am putea si vrea. Mai exista doritori ca macar unii dintre noi sa incepem din timp dezbaterile culturale de sarbatori? Sa stim cum ne organizam.
Se prea poate. Asta ne-o propunem si vom vedea daca e posibila .

Am mai primit un telefon de la Lipan care a aruncat buzduganul sa anunte ca il ard si pe el talpile. :)
N-a dat-o 100% sigura, se mai consulta cu familia .

Avapremiera de Craciun e o idee excelenta. Pe Gabi nu putem conta, din motive serioase. Dar la intoarcere trebuie sa il vizitam in scop de felicitare :) . Stie toata lumea deja, ca de Craciun familia Hetruc se mareste cu 50% !!

dan_matiesanu
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 114
Membru din: Mie Mai 11, 2011 4:02 pm

Re: Avanpremiera Craciun 2012

Mesaj necitit de dan_matiesanu »

ce bine ar fi picat asta... insa noi plecam in 22 catre ghetzar, nu ne potrivim.

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Avanpremiera Craciun 2012

Mesaj necitit de skipper »

Ioana scrie:Dar ne ajunge un week-end pentru a duce la bun sfarsit atatea raspunderi care apasa pe umerii CCAP? Vorbisem cu Nico ca ea si cu Adi ar putea sa inceapa mai devreme sfarsitul de saptamana. De exemplu, de miercuri, 19 dec sau macar de joi. Noi, Ionii pozitivi am putea si vrea. Mai exista doritori ca macar unii dintre noi sa incepem din timp dezbaterile culturale de sarbatori? Sa stim cum ne organizam.
Desigur ca nu pot lasa colectivul singur la greaua incercare! Disponibil de miercuri, cu 3 locuri in masina plus XL, cel mai za best catzel!
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Avanpremiera Craciun 2012

Mesaj necitit de Florio »

dan_matiesanu scrie:ce bine ar fi picat asta... insa noi plecam in 22 catre ghetzar, nu ne potrivim.
Daca aveti gheata , nu uitati sticlele de whisky !

home made
Hauptbootsmann
Hauptbootsmann
Mesaje: 332
Membru din: Joi Apr 21, 2011 8:54 pm

Re: Avanpremiera Craciun 2012

Mesaj necitit de home made »

facem legatura:ghetar,islanda,sima.....:)

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Avanpremiera Craciun 2012

Mesaj necitit de Florio »

Haiducilor, facem si noi o recapitulare ? Ca vreau sa fixez comanda .
Avand cereri serioase, s-a renuntat la prima varianta de pensiune, pentru o a doua, cu mai multe camere .
Iaca despre ce e vorba : http://www.turistinfo.ro/busteni/cazare ... 40778.html . Camere frumoase, curticica, 2 foisoare , barbecue,.... vedeti si voi pe site.
Astazi sun sa "fac vorbele" cu pensionarii pensiunii :)
Ce spun ? joi-duminica ?
Sa spuna fiecare ce si cum doreste, mie mi-a ajuns la ureche din multe parti ca sunt oameni care nu pot veni decat de vineri, iar treaba asta dezechilibreaza putin pretul de 65 lei/camera daca luam toata pensiunea .

Ieri seara a mai aparut o oportunitate : http://www.infopensiuni.ro/cazare-buste ... gului/poze
, ceea ce arata ca se poate. Adica noi sa fim acolo, ca pensiuni s-or gasi sa ne ia banii :)

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Avanpremiera Craciun 2012

Mesaj necitit de Florio »

Pentru prezent avem urmatoarele camere :

1.Eu
2.Skipper
3.Adi cam. 1
4.Adi cam2
5. Baciul Ungurean
6.Nicu Home_made
7.Capitanul
8.Ionii pozitivi
9.Lipan ?
10. Danuta-Rares ?

Semnele de intrebare sper sa se elucideze astazi , pentru ca va trebui sa dam si un avans cat de curand, pentru rezervare.

home made
Hauptbootsmann
Hauptbootsmann
Mesaje: 332
Membru din: Joi Apr 21, 2011 8:54 pm

Re: Avanpremiera Craciun 2012

Mesaj necitit de home made »

chestiuni esentiale:
bucatarie utilata+gratar
orchestra cu tambal(pe care se poate dormi,eventual)acordeon,vioara,contrabas.asta poate fi inlocuita cu florio!
caldurica+baita.
dupa aranjarea cu cazarea,trebuie stiut:citi porci de belize ia fiecare in traista(acum fac si eu o afacere!),cite budane de vin de caciula,cite siruri de ardei iuti si usturoi,citi metri patrati de slana,cita ceapa pentru prajaeala lui skiper........etc.

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Avanpremiera Craciun 2012

Mesaj necitit de Florio »

S-a lasat o linistee... de se aud greierii !

Cred ca a picat greu ziua nationala. Se reface efectivul combatant .

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Avanpremiera Craciun 2012

Mesaj necitit de skipper »

Florio scrie:...Iaca despre ce e vorba : http://www.turistinfo.ro/busteni/cazare ... 40778.html . Camere frumoase, curticica, 2 foisoare , barbecue,.... vedeti si voi pe site. ...
Ieri seara a mai aparut o oportunitate : http://www.infopensiuni.ro/cazare-buste ... gului/poze

Imi place mult prima, pare plina de oportunitati:
Aproape de: Manastirea Caraiman - 15 min de mers pe jos,
..., cimitirul se afla la 200 de metrii in spatele vile.
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Scrie răspuns