Salonul Nautic International 2013

Unde, cand, cum, cine cu cine, in ce scopuri, poze compromitatoare
Scrie răspuns
Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Salonul Nautic International 2013

Mesaj necitit de Florio »

Astazi, (de fapt ieri ) vineri 8 martie, dupa ce am pupat toate femininele iesite in cale, ne-am abatut pe la Salonul Nautic International Bucuresti, asa cum se intituleaza expozitia anuala de ambarcatiuni.
Am descins impreuna cu Romeo, Gabi Hetruc si Legendarul, am privit exponatele de tip caiac, canoe, yola, lotca, am vazut motoare, accesorii si mai ales am intalnit prieteni. Multi !
Centrul expozitiei este burdusit de salupe de toate dimensiunile, formele si probabil preturile, lucru dragut dealtfel si apreciabil la adresa celor ce s-au ostenit. Noi nu le-am vizitat, fiind atrasi de alte zone.
Ce mi-a placut in mod deosebit, ca desi n-au fost prezente velierele mai maricele (30'-32') au aparut cativa constructori care au abordat zona micilor ambarcatiuni cu vela .
O prima vizita am facut-o la standul unde e si clubul Fapt condus de Alex Mihaita, vazand o superba yola executata in intregime din lemn (coca si arborada) de catre vestitul Giacoppo . Opera de arta . La fel de meticulos finisata ca si canotcile si lotcile facute de Paul Vasiliu . Te sfiesti sa pui piciorul in ele .
Ceva mai incolo, un constructor indraznet a venit cu creatia lui, tot o yola facuta din fibra de sticla, cu randa si foc, avand catargul mult catre prova pentru a da spatiu mult in cockpit. Tare ma bucur ca exista acesti oameni. Asta inseamna ca in curand o sa vad la agrement, multe barci propulsate cu vant .
Nu pot povesti intr-un post tot ce am vazut si facut acolo, promit sa revin, daca nu ma completeaza si altcineva cu informatii si pareri proprii .
Astazi ajung acolo la orele 11 si ma astept sa intalnesc grosul trupei, cu care sa incing si o chermeza, dupa ce ne-om satura de privit barcute.
Totodata o sa imbogatesc si colectia de poze, care sa bucure ochiul si celor care n-au apucat sa vina .
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salonul Nautic International 2013

Mesaj necitit de skipper »

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Avatar utilizator
shark
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 122
Membru din: Mie Apr 20, 2011 5:17 pm

Re: Salonul Nautic International 2013

Mesaj necitit de shark »

voi astia de la CCAP aveti activitate nu gluma .....daca as fi mai aproape de bucuresti as participa regulat ....nu de alta da experienta e importanta .....

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salonul Nautic International 2013

Mesaj necitit de skipper »

shark scrie:voi astia de la CCAP aveti activitate nu gluma .....daca as fi mai aproape de bucuresti as participa regulat ....nu de alta da experienta e importanta .....
Cine sau ce te impiedica? Faci 2 ore cu masina pana la B iar activitatile de cercetare te asteapta cu bratele deschise! Avem o gramada de departamente descoperite!
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salonul Nautic International 2013

Mesaj necitit de skipper »

Cercetarea aplicata a continuat si ieri seara!

Imagine
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Scrie răspuns