Prieteni dragi ce nu mai sunt printre noi .....

Unde, cand, cum, cine cu cine, in ce scopuri, poze compromitatoare
Scrie răspuns
Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Prieteni dragi ce nu mai sunt printre noi .....

Mesaj necitit de Florio »

O veste cumplita care mi-a inghetat sufletul : prietenul nostru Vali (Menestras) a pierit astazi intr-un accident de circulatie.
Zilele petrecute impreuna, iesirile pe apa, intalnirile, discutiile despre barci, chefurile de la Carul cu Bere.... tot ce a insemnat acest om de suflet si prieten plin de viata, a ramas o amintire dureroasa.

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Prieteni dragi ce nu mai sunt printre noi .....

Mesaj necitit de Florio »

Am privit toata dimineata poze de la intalnirile noastre, recitesc postari de genul : viewtopic.php?f=33&t=21&start=50" onclick="window.open(this.href);return false;
Vali, disparitia ta nu e credibila. Esti cu noi si langa noi, prin tot ce am trait impreuna !

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Prieteni dragi ce nu mai sunt printre noi .....

Mesaj necitit de skipper »

menestras frumos.jpg
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Avatar utilizator
Vali
Obergefreiter
Obergefreiter
Mesaje: 47
Membru din: Mie Apr 20, 2011 9:30 pm
Localitate: Galati
Contact:

Re: Prieteni dragi ce nu mai sunt printre noi .....

Mesaj necitit de Vali »

Odata cu el a murit o parte din mine. De-acum oricand voi fi pe ape, ma voi gandi la el, cat de mult isi dorea sa vina si el la Raid sau la alte iesiri, si n-a mai apucat.
Ma suna uneori sa ma intrebe ce mai e nou pe la mine, ce mai construiesc, cu ce ma mai dau. Zicea "sa-mi mai iau ceva curaj de la tine".
De 3 zile nu sunt bun de nimic, ma simt la fel ca acum 9 ani, cand mi-a murit cel mai mic frate. Incerc totusi sa-mi amintesc doar zilele bune, cand slefuiam si chituiam impreuna lotca Raid la Jurilovca, sau cand ne veseleam cu Vali la parangheliile barcagiilor...
Small boat - big smile, Big boat - no smile

Scrie răspuns