Dorel traieste !!!

Aici ne radem si ne simtem bine
Scrie răspuns
Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Dorel traieste !!!

Mesaj necitit de Florio »

Am aflat azi a mia oara, ca Dorel nu e doar un personaj de reclama TeVe :) .
El e viu, traieste bine si are comenzi peste tot !
Zilele trecute a fost la VAslui , montand o centrala termica unui cetatean, la bloc. Ca vine iarna.
SI a conectat ( fireste !! :D ) conducta de apa la cea de gaze . Rezultatul a fost ca toate centralele blocului , contoarele, musteau de apa, din ochiurile aragazelor tasneau mici arteziene, ce sa mai vorbim...o feerie ! :D :D :D

Desigur, nu e vorba de un banc, am zarit la actualitati gospodinele siderate de insertia de H2O :P

P.S.
Sanse mari sa aflam noi ispravi, fiindca am auzit ca mama lui Dorel e permanent insarcinata .

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Dorel traieste !!!

Mesaj necitit de skipper »

Florio scrie:Am aflat azi a mia oara, ca Dorel nu e doar un personaj de reclama TeVe :) .
El e viu, traieste bine si are comenzi peste tot !
Zilele trecute a fost la VAslui , montand o centrala termica unui cetatean, la bloc. Ca vine iarna.
SI a conectat ( fireste !! :D ) conducta de apa la cea de gaze . Rezultatul a fost ca toate centralele blocului , contoarele, musteau de apa, din ochiurile aragazelor tasneau mici arteziene, ce sa mai vorbim...o feerie ! :D :D :D

Desigur, nu e vorba de un banc, am zarit la actualitati gospodinele siderate de insertia de H2O :P

P.S. Sanse mari sa aflam noi ispravi, fiindca am auzit ca mama lui Dorel e permanent insarcinata .
L-am vazut si eu aseara la TV si mi-am facut cruce in cerul gurii.
Mi-a placut mult tanarul de la firma de gaze care explica fara nici o surprindere cum se va executa reparatia: trebuie se demeontam toate contoarele si apoi toate conexiunile la retea: aragaze, centrale, boilere. Apoi de la etajul 4 o sa incepem sa suflam aer pe tevi ca sa scoatem apa si dupa aia reconectam tot si apoi bagam gazul la loc.
Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Scrie răspuns