Pescareasca

Aici ne radem si ne simtem bine
Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pescareasca

Mesaj necitit de Florio »

ghrt scrie:Era tare de tot să facă ştiuca foarte mare, cu pălărie şi lansetă, şi tu să fii ăla mic pus pe laţ... :D
Bravo frate ! Mi-ai stricat socoteala ! :) :) :)

Voiam sa fac dracia asta de alaltaieri, timp n-am mai gasit .....

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pescareasca

Mesaj necitit de skipper »

Florio scrie: Bravo frate ! Mi-ai stricat socoteala ! :) :) :)
Voiam sa fac dracia asta de alaltaieri, timp n-am mai gasit .....
Hai, curaj si mana sigura: asteptam cu maxim interes sa vadem cum a prins Silviu monstrul.
Ai putea sa schimbi si specia sau macar culoarea pestelui?
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pescareasca

Mesaj necitit de Florio »

skipper scrie:
Florio scrie: Bravo frate ! Mi-ai stricat socoteala ! :) :) :)
Voiam sa fac dracia asta de alaltaieri, timp n-am mai gasit .....
Hai, curaj si mana sigura: asteptam cu maxim interes sa vadem cum a prins Silviu monstrul.
Ai putea sa schimbi si specia sau macar culoarea pestelui?

Ala-i pestele, aia-i culoarea ! :) Daca mai e nevoie o mai spun odata: poza trucata de mine e cea cu stiuca maruntica . Ce-a facut Silviu de a prins colorata aia mare, e treaba lui ! :D

home made
Hauptbootsmann
Hauptbootsmann
Mesaje: 332
Membru din: Joi Apr 21, 2011 8:54 pm

Re: Pescareasca

Mesaj necitit de home made »

cred ca aici e locul urmatorului anunt:
http://www.capital.ro/detalii-articole/ ... 87078.html" onclick="window.open(this.href);return false;
tare nu?

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pescareasca

Mesaj necitit de Florio »

Se inventeaza noi cuvinte la care nu le vad un rost. "Ecoturism" e unul din ele.
Adica...sa faci turism dar sa nu distrugi mediul pe care il vizitezi. Sa fii civilizat, care va sa zica. De parca asta necesita un cuvant nou, nu o educatie .

Atunci, ca sa rezolvam problema, putem atasa ECO la orice activitate care presupune sa fii civilizat si sa nu distrugi.
Ecoplimbare.
Ecointrecere sportiva pentru cei care distrug stadioanele dupa meci.
Ecovizionare de film .
Ecodiscutii cu vecinii.
Ecodrumetii montane.
Ecostat la plaja, pentru cei care ingroapa chistocul si samburele de piersica in nisipul fierbinte.

Stiu de evenimentul sustinut de Ivan Patzaichin pe Dambovita, a fost si Bogdan acolo in chip de carmaci pe o barca :) . Dar din articol pare sa se inteleaga o continuitate, nu un eveniment izolat.
Adica.... vom putea sa ne plimbam cu barca acum la eveniment, sau de acum incolo ? :)
Ideea parcului si a centrului de promovare eco, e buna, chiar inaltatoare. Ii doresc tot succesul, mai ales ca ii sunt alaturi oameni ca Teodor Frolu, care se implica foarte mult.
Nu stiu totusi cum o va pune in practica, in acel loc ce musteste de interese si trezeste atentia tuturor rechinilor din politica si afaceri.

P.S.
Sper din toata inima ca incadrarea articolului in topicul "Pescareasca" , sa fie o greseala :) . Dar mi-e teama ca Nicu a punctat bine.

Scrie răspuns