selectie

Aici ne radem si ne simtem bine
Scrie răspuns
Ciby
Matrose zum Deck schrubben
Matrose zum Deck schrubben
Mesaje: 3
Membru din: Mie Iun 22, 2011 9:44 am

Re: selectie

Mesaj necitit de Ciby »

Si eu propun sa-l dotam cu o barcuta pe post de laborator, ca tot se poarta prin peninsula (asta, pentru ca tot a adus vorba Florio de alt excentric de prin cartier!!!).

Avatar utilizator
shark
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 122
Membru din: Mie Apr 20, 2011 5:17 pm

Re: selectie

Mesaj necitit de shark »

Păcătoasa 69 şi părintele jaguar - Spovedanie online
Păcătoasa69: sărumâna, părinte
Părintele_jaguar: SAL, fiica mea
Păcătoasa69: sal???
Părintele_jaguar: Să Ai Liniște
Păcătoasa69: aaa, da părinte, iartă-mă, eu nu prea le știu astea că numa’ ieri ne-am băgat netu’
Părintele_jaguar: ești iertată…căci trebuie să iertăm chiar și online…spune-mi, cu ce te pot ajuta la ceas de seară?
Păcătoasa69: păi iubite părinte, aș vrea să mă spovedesc…și am zis că îți scriu aici ca să nu mă mai scol măine cu noaptea-n cap ca să merg la spovedanie
Părintele_jaguar: înțelept ai gândit…căci oricum dimineața e îngrămădeală mare că vin toate babele plictisitoare care nu au net. si mai au și păcate plictisitoare, fără un pic de cancan, nimic
Părintele_jaguar: că au înjurat, că n-au ținut post, că n-au stins televizorul când era furtună…din astea
Părintele_jaguar: așa că e o plăcere să asculți o enoriașă tânără așa ca tine, cu un id care te îndeamnă să gândești la cele lumești…
Păcătoasa69: da, părinte, mă bucur că mă înțelegi
Părintele_jaguar: atâta doar că va trebui să plătești mai întâi…căci așa e creștinește…mai ales că biserica e săracă, acuma că ne-am băgat și netu’, tre să ne luăm și un router de wireless…să-l ducem la oraș să-l sfințim…sper că înțelegi…
Păcătoasa69: da, sigur părinte, cât tre să plătesc?
Părintele_jaguar: fata mea, știi că pe noi nu ne lasă inima să cerem, sau să zicem sume…cât vrea sufletul tău și cât poți…știm că lumea e săracă, deci cât îți îngăduie inima
Păcătoasa69: bine părinte…50 de lei e bine?
Părintele_jaguar: 100 minim
Păcătoasa69: bine, părinte cât zici tu…da cum fac să-i plătesc online? deschid aicea unde se bagă cd-urile și îi bag acolo? sau ți-i scanez? că nu prea mă pricep…
Părintele_jaguar: ai card?
Păcătoasa69: are bărbatu-meu
Părintele_jaguar: e bun atunci, păi până duminică ne aduce părintele Conexiu de la RDS o cutia milei digitală și când vii la Biserică, vii cu cardul și îl scanezi acolo,bagi pinul și cutia milei își ia cât crede de cuviință.
Părintele_jaguar: acuma poți să-mi zici păcatele
Păcătoasa69: bine părinte…am mințit
Părintele_jaguar: LOL =))
Păcătoasa69: ce înseamnă LOL?
Părintele_jaguar: adică “lasă odată lăbarelile”. zi păcate din alea mai serioase…ceva cu sex n-ai?
Păcătoasa69: aaa…ba da părinte :”> multe… îmi cam înșel bărbatul…
Părintele_jaguar: vai, ce urât…
Păcătoasa69: da, știu părinte, e foarte urât…de aia îl și înșel…nu știu cum naiba m-am putut mărita cu unu’ așa urât…
Părintele_jaguar: nu, măi, e urât ce faci…
Păcătoasa69: aaa…da scuze știu…de aia am și vrut să mă confesez…că mă simt prea încărcată de povara unui asemenea păcat…
Părintele_jaguar: păi de ce te simți atât de încărcată?
Păcătoasa69: păi este când îl înșel cu mai mulți din sat și știi cum e părinte…e mai mare încărcătura, că unde-s mulți, puterea creste
Părintele_jaguar: ai de plm=))
Păcătoasa69: ce înseamnă plm părinte?
Părintele_jaguar: adică păcatele lui moise
Părintele_jaguar: așa deci, îl înșeli pe fraier…și ce alte păcate mai ai?
Păcătoasa69: apoi părinte…de când cu internetu’ ăsta mă cam uit la filme din alea…știi dumneata…
Părintele_jaguar: omfg!!! ce tare!!
Păcătoasa69: cum adică omfg părinte? sau te-ai înecat?
Părintele_jaguar: adică ooo, maică fără de greșeală!!!
Părintele_jaguar: bine, fata mea…eu tre’ să plec imed…oricum cele mai interesante le-am luat la cunoștință, restul le știe domnul oricum că el ne vede pe toți prin webcam…
Părintele_jaguar: o să îți zic ce să faci și apoi o să îți dau un canon
Păcătoasa69: bine părinte, mulțumesc…da’ avem deja imprimantă Canon, e bine?
Părintele_jaguar: da, e bine, atunci nu-ți mai dau canon, uite ce tre să faci acuma
Părintele_jaguar: ai Facebook?
Păcătoasa69: da, părinte
Părintele_jaguar: ok, atunci te duci la pagina Bisericii, și dai Like la pagină, apoi la toate icoanele puse acolo la Wall Photos și pupi ecranul de la laptop. Pe urmă postezi pe Wall “sunt o păcătoasă penală, mi-am înșelat bărbatul”. și după ce primești like de la ei înseamnă că s-a confirmat plata prin card și ai fost iertată
Păcătoasa69: bine, părinte da’ eu credeam că spovedania e confidențială…dacă pun pe perete vede toată lumea…
Părintele_jaguar: eee păi ce mai e confidențial acuma cu facebook-ul și cu astea…
Părintele_jaguar: eventual îți setezi acolo la Privacy să nu vadă toată lumea…oricum noi, userii de la pagina Bisericii nu arătăm la nimeni, râdem numai așa între noi la câte o beție de păcatele fraierilor și atât…deci poți sta liniștită
Păcătoasa69: bine, părinte, mulțumesc
Părintele_jaguar: stf de zdreanță…
Păcătoasa69: ce înseamnă stf,părinte?
Părintele_jaguar: adică “să te f*t de zdreanță ce ești”!
Părintele_jaguar: nu-i nici un părinte, îs eu bărbatu-tău, am venit să-i instalez windowsu’ aici la părintele și zic hai să intru un pic pe mess să văd dacă merge netu și să râd un pic de proastele din sat..
Părintele_jaguar: și pe când colo, surpriză…aflu că tu ești încărcată de păcate…fir-ai tu să fii…
Părintele_jaguar: în 5 minute îs acasă…poți să te pui să te rogi, că îți iei canoane grele astă seară…
Păcătoasa69: ooo, iartă-mă Grigore…am crezut că îi părintele…dacă știam că ești tu nu ziceam atâtea…
Părintele_jaguar: lasă că vezi tu…
Părintele_jaguar has signed out.
Păcătoasa69: Grigore…mai ești?? Iartă-mă, Grigore…
BUZZ!!!
Păcătoasa69: Grigore, să nu mă bați când vii!!!
Păcătoasa69 set her status to “idle”
Păcătoasa69 has now signed out…

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Succesul dealerilor

Mesaj necitit de skipper »

Tot mai multi romani deranjati de penuria de iahturi

Absenta aproape deplina a iahturilor de pe piata genereaza in continuare tensiuni de-a dreptul insuportabile in randurile populatiei.

Cozile sunt la ordinea zilei

Cozi infernale la iahturi au fost observate si ieri in zona Bucur-Obor, cetatenii inghesuindu-se sa mai apuce macar cate un iaht din cele aduse de producatori in dimineata respectiva.
"Sa se dea cate un iaht, sa ajunga la toata lumea" a tipat doamna Vasilescu, pensionara, care statea la coada la iahturi inca de la 4 dimineata, in momentul cand un cetatean a cumparat sase bucati, motivand ca are o familie numeroasa.

In provincie situatia e si mai grava
In magazinele satesti nu au mai fost iahturi de mai bine de doua saptamani, taranii rurali dand vina ca de obicei pe seceta sau pe Guvern.
"Ei, e mai bine fara iahturi, ca prea se invatase lumea. Una-doua pe iaht, uitasem si cum se praseste porumbul" a declarat pentru Trombon.ro taranul Ion Gheorghe din comuna Taranesti.

Importatorii se plang de incetineala furnizorilor

"E greu. Am inchiriat trenuri, vapoare, avioane speciale de transport. Dar pur si simplu, nu se poate acoperi piata. Este o cerere fantastica, si mai ales modele mari, de peste 45 de metri, costumizate, cu tot felul de dotari. La cele de serie, sub 21 de metri, e mai simplu, le livram direct din stoc, dar si aici sunt probleme uneori".

Numarul mare de iahturi genereaza ambuteiaje grotesti

"Cele mai deranjante sunt iahturile cu panze, care aglomereaza pana la refuz canalele si lacurile Capitalei. Dambovita, la orele 8 dimineata sau la 6 seara e sinucidere curata" declara pentru Trombon.ro Ionel Panzaru, care face naveta zilnic intre Colentina si Lacul Ciurel pe un iaht mic, de oras, cu o lungime de 16 metri.

Infrastructura duce si la multe naufragii

Zilnic pe canalele Capitalei au loc zeci de naufragii usoare si cateva grave, chiar catastrofale, datorita infrastructurii proaste, ramase de pe vremea lui Ceausescu.

Primarii dau vina pe dictator

"Bucurestiul asa cum il vedem astazi a fost proiectat pentru carute, nu pentru iahturi, cum exista acum, si cum e normal intr-o tara civilizata" s-a scuzat Videanu, in timp ce arunca parama unui angajat al Cheiului Pimariei Generale.

Solutia este simpla, dar costisitoare

Saparea de noi canale, efectuarea de indiguiri si reparatii capitale ale infrastructurii, toate acestea se vor realiza in urmatorii ani, cu fonduri europene. Speram ca de aceasta data guvernantii sa se tina de cuvant, iar populatia sa se poata plimba in voie cu iahturile personale intr-o Romanie mai curata, mai bogata si mai civilizata.
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: selectie

Mesaj necitit de skipper »

In sfarsit o sa avem si noi iesire la Atlantic


Proiectul de infrastructura denumit sugestiv Atlantida va fi demarat de statul roman, in colaborare su Ungaria, Austria, Franta si Elvetia, urmand sa fie finalizat in maxim 5 ani.
Proiectul prevede construirea unui tunel maritim si rutier, care va lega Romania de Oceanul Atlantic. Terminalul romanesc va fi construit in zona localitatii Cenad, iar cel de la Atlantic in apropiere de La Rochelle, Franta.
Cu o lungime totala de 2100 km, tunelul Atlantida va avea o autostrada cu 4 benzi pe sens si un canal maritim subteran destinat navelor de mare tonaj.
In Elvetia vor fi construite ecluzele proiectului, cele mai mari ecluze subterane din lume, unicat in materie de inginerie si tehnica.
Costurile totale ale proiectului sunt de aproximativ 300 de miliarde de dolari, fiind acoperite integral de partea romana, iar forta de munca va fi asigurata de tarile partenere.

Imagine
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: selectie

Mesaj necitit de skipper »

Multe spamuri cu tzepe am primit dar ca asta venita azi de la FBI n-am mai primit!

Anti-Terrorist And Monetary Crimes Division
FBI Headquarters, Washington, D.C.
Federal Bureau Of Investigation
J.Edgar Hoover Building
935 Pennsylvania Avenue, Nw Washington, D.C. 20535-0001
www.fbi.gov


ATTENTION: BENEFICIARY

This e-mail has been issued to you in order to Officially inform you that we have completed an investigation on an International Payment in which was issued to you by an International Lottery Company. With the help of our newly developed technology (International Monitoring Network System) we discovered that your e-mail address was automatically selected by an Online Balloting System, this has legally won you the sum of $2.4million USD from a Lottery Company outside the United States of America. During our investigation we discovered that your e-mail won the money from an Online Balloting System and we have authorized this winning to be paid to you via INTERNATIONAL CERTIFIED BANK DRAFT.

Normally, it will take up to 5 business days for an INTERNATIONAL CERTIFIED BANK DRAFT by your local bank. We have successfully notified this company on your behalf that funds are to be drawn from a registered bank within the world winde, so as to enable you cash the check instantly without any delay, henceforth the stated amount of $2.4million USD has been deposited with IMF .

We have completed this investigation and you are hereby approved to receive the winning prize as we have verified the entire transaction to be Safe and 100% risk free, due to the fact that the funds have been deposited with IMF you will be required to settle the following bills directly to the Lottery Agent in-charge of this transaction whom is located in Cotonou, Benin Republic. According to our discoveries, you were required to pay for the following,

(1) Deposit Fee's ( IMF INTERNATIONAL CLEARANCE CERTIFICATE )
(3) Shipping Fee's ( This is the charge for shipping the Cashier's Check to your home address)

The total amount for everything is $96.00 We have tried our possible best to indicate that this $96.00 should be deducted from your winning prize but we found out that the funds have already been deposited IMF and cannot be accessed by anyone apart from you the winner, therefore you will be required to pay the required fee's to the Agent in-charge of this transaction

In order to proceed with this transaction, you will be required to contact the agent in-charge (Rev Ncholas Smith ) via e-mail. Kindly look below to find appropriate contact information:

CONTACT AGENT NAME: Rev Ncholas Smith
E-MAIL : revnichola.smith@w.cn
PHONE NUMBER: +229-66043617

You will be required to e-mail him with the following information:

FULL NAME:
ADDRESS:
CITY:
STATE:
ZIP CODE:
DIRECT CONTACT NUMBER:
OCCUPATION:

You will also be required to request Western Union or Money Gram details on how to send the required $96.00 in order to immediately ship your prize of $2.4million USD via INTERNATIONAL CERTIFIED BANK DRAFT from IMF, also include the following transaction code in order for him to immediately identify this transaction : EA2948-910.

This letter will serve as proof that the Federal Bureau Of Investigation is authorizing you to pay the required $96.00 ONLY to Rev Ncholas Smith via information in which he shall send to you,

Mr. Robert Mueller
Federal Bureau of Investigation F B I
Yours in Service,Photograph of Director
Robert S. Mueller, IIIRobert S. Mueller,
III Director Office of Public Affairs
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

danutzazpr
Hauptgefreiter
Hauptgefreiter
Mesaje: 66
Membru din: Lun Mai 02, 2011 6:02 pm
Localitate: Bucuresti

Re: selectie

Mesaj necitit de danutzazpr »

Da unu sa plece seara de-acasa dar nevasta-sa:
- Unde te duci?
- La carciuma cu baietii!
- Tu ma minti, te duci la femei!
- EI as, ma duc la o bauta!

Spre dimineata apare omu inapoi acasa la nevasta plin de ruj pe fata si pe camasa si suparat ii zice nevestii:
- Fir-ai tu sa fii, Cobishi, ai, cobishi!
Necessito navigar!

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: selectie

Mesaj necitit de skipper »

Si sa mai zica cineva ca navigatia e grea!

Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: selectie

Mesaj necitit de skipper »

Bill Connolly despre navigatia cu GPS

Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: selectie

Mesaj necitit de skipper »

Da' asa ceva ati mai vazut?
Eu nu pana nu mi-a trimis ieri filmul un inginer care isi dadea cu basca in diploma!


Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Litovoi
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 131
Membru din: Joi Mai 12, 2011 9:37 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: selectie

Mesaj necitit de Litovoi »

e psihoza
De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

Scrie răspuns