Oferte de munca

Aici ne radem si ne simtem bine

Oferte de munca

Mesaj necititde Florio » Vin Apr 05, 2013 8:20 am

In holul Inspectoratului Teritorial de Munca - Bucuresti, am vazut ca se afiseaza diverse oferte serioase, pentru sustinerea economiei si a climatului sanatos din mediul privat .
Atasez si niste poze, ca sa nu vorbesc in gol :
Imagine0561.jpg

Avem si un loc special amenajat pentru oferte, in coltul stang al holului :

Imagine0562.jpg

Chiar in drumul spre scara "C" :

Imagine0560.jpg

Iar eu, pacatosul, din toata oferta , ma orientez catre baza mediului afacerilor private, afisat in coltul din dreapta sus :

Imagine0559.jpg

Semn intens ca se munceste ! Deci e oferta, e si mediu privat (in cazul asta, chiar foarte privat :) ).
Am stat putin pe ganduri, daca sa mai merg catre scara C sau sa incerc oportunitatea servita de Inspectoratul Teritorial de Munca . :)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Rating: 10%

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See

Re: Oferte de munca

Mesaj necititde skipper » Vin Apr 05, 2013 8:27 am

Da' ce, asta nu e munca? Se transpira, se fac bataturi! E greu sa fii balerina!
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral

Mesaj necititde home made » Sâm Sep 21, 2013 8:13 am

Managerii unei edituri incearca sa afle cum de nimeni nu a observat ca unul din angajati a stat la birou mort, timp de 5 zile, inainte sa-l intrebe cineva daca se simte bine.
George Turkelbaum, 51 de ani, angajat de 30 de ani la societatea respectiva, a suferit un atac de cord in biroul pe care il impartea cu alti 23 de angajati (e vorba despre acele "cubicule" tipic americane, spatii largi de lucru impartite in birouri cu ajutorul unor pereti din gipscarton sau sticla).
Desi a murit luni, nimeni nu a observat asta pana sambata dimineata, cand ingrijitorul l-a intrebat de ce lucreaza si in weekend.
Seful lui Turkelbaum, Elliot Wachiaski, a declarat pentru The New York Times:
"George era intotdeauna primul la birou primul dimineata si ultimul care pleca seara, asa ca nimanui nu i-a parut neobisnuit ca sta in aceeasi pozitie si ca nu vorbeste. Era mereu absorbit de munca sa si interiorizat."
Un examen medico-legal a relevat ca murise deja de cinci zile la data gasirii lui. George citea manuscrisul unei lucrari medicale cand si-a gasit sfarsitul.
Poate n-ar fi rau sa le mai dati colegilor de birou cate un ghiont din cand in cand !

Morala povestirii:
Nu va omorati muncind ! Oricum nu baga nimeni de seama!

“Cel care toata ziua e activ ca o albina, e puternic ca un taur, munceste precum un cal si seara se-ntoarce acasa rupt de oboseala precum un caine, ar trebui sa consulte un veterinar, caci este foarte probabil sa fie un bou !”
Rating: 20%

home made
Hauptbootsmann
Hauptbootsmann

Mesaj necititde skipper » Lun Noi 04, 2013 11:30 am

E luni si deja santeti pe plantatie?
Iata ceva sa va creasca sporul la cules bumbacul!
Curaj, Kinta, asta munca de sclav!

https://d.transfer.ro/transfer_ro-04nov ... b46161.zip
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral

Înapoi la Umor