Campionatul BMW de Yachting Offshore al României.

Despre cursele de barci, regate, raliuri, transaturi, et caetera
n.adrian
Oberbootsmann
Oberbootsmann
Mesaje: 240
Membru din: Dum Apr 24, 2011 9:51 am

Campionatul BMW de Yachting Offshore al României.

Mesaj necitit de n.adrian »

"BMW patroneaza Campionatul Offshore al Romaniei

BMW România a încheiat un parteneriat strategic cu Yacht Club România - pentru realizarea celei de-a treia ediţii a Campionatului BMW de Yachting Offshore al României. Iniţiat în 2008 de către YCR, acesta va cuprinde patru competiţii: BMW Black Sea International Regatta, Regatta Nautic Life Beneteau, Regatta Callatis şi finala campionatului, Regata BMW România. Toate etapele campionatului fac parte din Calendarul Oficial al ISAF (International Sailing Federation) 2011. Prima etapă a Campionatului BMW de Yachting Offshore al României, BMW Black Sea International Regatta, va începe pe 18 mai, la Mangalia. Asteptam cu interes sa aflam si detaliile.
Le dorim succes si vant destul! "
Anuntul asta de pe prima pagina e plin de "inconsecventa"
1) Campionat al Romaniei poate sa fie organizat numai de Federatia Romana de Yachting.
2)Campionatul BMW de Yachting Offshore al Romaniei, initiat in 2008 de catre YCR e o aberatie.
- Y.C.R. e un acronim de la Yacht Club Roman si e folosit abuziv de impostori. Y.C.R. nu organizeaza niciun campionat al Romaniei si s-a transformat in Y.C.R.R.
- BMW daca e sponsor anul asta la vre-o miscare nauticca, e primul an in care apare,daca, oficial, nicidecum la a 3-a editie.
- Pe 18 mai 2011 nu figureaza nicio regata in calendarul ISAF

Admin:
Anuntul nu are nici o "inconsecventa", este preluat dupa un articol care reda exact comunicatul de presa, sursa era clar indicata in articol. M-am abtinut de la orice fel de comentariu si chiar am cerut de la YCR mai multe detalii care mi-au fost promise pe saptamana asta. Cand le voi primi le voi posta.
Cf. Art.3 din ROI: 3. Injuriile si atacul la persoana nu sant permise, critica documetata si politicoasa da, chiar incurajata. te rog sa dai si sursele/argumentele pentru cele 5 afirmatii de mai sus.

n.adrian
Oberbootsmann
Oberbootsmann
Mesaje: 240
Membru din: Dum Apr 24, 2011 9:51 am

Re: Caietul de Sugestii si reclamatii

Mesaj necitit de n.adrian »

n.adrian scrie:"BMW patroneaza Campionatul Offshore al Romaniei

BMW România a încheiat un parteneriat strategic cu Yacht Club România - pentru realizarea celei de-a treia ediţii a Campionatului BMW de Yachting Offshore al României. Iniţiat în 2008 de către YCR, acesta va cuprinde patru competiţii: BMW Black Sea International Regatta, Regatta Nautic Life Beneteau, Regatta Callatis şi finala campionatului, Regata BMW România. Toate etapele campionatului fac parte din Calendarul Oficial al ISAF (International Sailing Federation) 2011. Prima etapă a Campionatului BMW de Yachting Offshore al României, BMW Black Sea International Regatta, va începe pe 18 mai, la Mangalia. Asteptam cu interes sa aflam si detaliile.
Le dorim succes si vant destul! "
Anuntul asta de pe prima pagina e plin de "inconsecventa"
1) Campionat al Romaniei poate sa fie organizat numai de Federatia Romana de Yachting.
2)Campionatul BMW de Yachting Offshore al Romaniei, initiat in 2008 de catre YCR e o aberatie.
- Y.C.R. e un acronim de la Yacht Club Roman si e folosit abuziv de impostori. Y.C.R. nu organizeaza niciun campionat al Romaniei si s-a transformat in Y.C.R.R.
- BMW daca e sponsor anul asta la vre-o miscare nauticca, e primul an in care apare,daca, oficial, nicidecum la a 3-a editie.
- Pe 18 mai 2011 nu figureaza nicio regata in calendarul ISAF

Admin:
Anuntul nu are nici o "inconsecventa", este preluat dupa un articol care reda exact comunicatul de presa, sursa era clar indicata in articol. M-am abtinut de la orice fel de comentariu si chiar am cerut de la YCR mai multe detalii care mi-au fost promise pe saptamana asta. Cand le voi primi le voi posta.
Cf. Art.3 din ROI: 3. Injuriile si atacul la persoana nu sant permise, critica documetata si politicoasa da, chiar incurajata. te rog sa dai si sursele/argumentele pentru cele 5 afirmatii de mai sus.
He he he he, de abia asta e amuzant.
ok,
1)studiaza legea sportului in Romania, ca sa vezi cine este abilitat sa organizeze campionate nationale.
2) a se citi istoria YCRR, YCR si apoi mai discutam pe subiect
3) info e disponibila pe site-ul ISAF
4) a se vedea arhiva site-urilor sau a se cere info de la participanti daca BMW a fost sponsor.
Ma bucur ca beneficiez de prezumtia de nevinovatie ca si cel ce afirma minciuni. Ma intreb insa....de ce sunt postate aberatiile si apoi cel ce le combate e pus sa vina cu argumente ! Dar nu esti nici primul nici ultimul care inghite ca pelicanul de la alexandrescu. Doar ma asteptam la mai multa atentie. Pana mea, o sa ma abtin sa mai postez "aberatiile" mele.

Admin:
Pune linkuri catre toate argumentele de mai sus ca sa avem dovada ca cineva "spune minciuni". Pana atunci nu pot decat sa va cred si pe tine si pe ei.

n.adrian
Oberbootsmann
Oberbootsmann
Mesaje: 240
Membru din: Dum Apr 24, 2011 9:51 am

Re: Caietul de Sugestii si reclamatii

Mesaj necitit de n.adrian »

Si btw, unde e specificata sursa ????
Ca monitorul meu nu da de ea !


Admin:
Da clic pe cuvintele "parteneriat strategic" afisate in culoare albastra.
[/quote]
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

n.adrian
Oberbootsmann
Oberbootsmann
Mesaje: 240
Membru din: Dum Apr 24, 2011 9:51 am

Re: Caietul de Sugestii si reclamatii

Mesaj necitit de n.adrian »

Uite inca o "dovada" ca nu se vede sursa, asa apare la ieftinul meu monitor site-ul adiministrat.

Admin:
Pe prima pagina sant numai rezumatele ultimelor noutati si articole. Linkurile de acolo duc catre varianta intreaga a articolelor unde se gasesc si linkurile catre surse.
[/quote]
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

admin
Site Admin
Mesaje: 46
Membru din: Lun Noi 22, 2010 6:46 pm

Re: Caietul de Sugestii si reclamatii

Mesaj necitit de admin »

n.adrian scrie: He he he he, de abia asta e amuzant.
ok,
1)studiaza legea sportului in Romania, ca sa vezi cine este abilitat sa organizeze campionate nationale.
2) a se citi istoria YCRR, YCR si apoi mai discutam pe subiect
3) info e disponibila pe site-ul ISAF
4) a se vedea arhiva site-urilor sau a se cere info de la participanti daca BMW a fost sponsor.
Ma bucur ca beneficiez de prezumtia de nevinovatie ca si cel ce afirma minciuni. Ma intreb insa....de ce sunt postate aberatiile si apoi cel ce le combate e pus sa vina cu argumente ! Dar nu esti nici primul nici ultimul care inghite ca pelicanul de la alexandrescu. Doar ma asteptam la mai multa atentie. Pana mea, o sa ma abtin sa mai postez "aberatiile" mele.

Admin:
Pune linkuri catre toate argumentele de mai sus ca sa avem dovada ca cineva "spune minciuni". Pana atunci nu pot decat sa va cred si pe tine si pe ei.
1. LEGE nr.69 din 28 aprilie 2000 Legea educatiei fizice si sportului nu prevede. Singurul text care s-ar putea interpreta pe aproape este:
Art. 37. - (1) Federatiile sportive nationale au urmatoarele atributii principale:
.... b) organizeaza activitatile si competitiile sportive oficiale la nivel national, în baza normelor si regulamentelor adoptate potrivit statutelor proprii;

In Statutul Federatiei Romane de Yachting este precizat doar ca:
Art.2 - Federatia are ca scop organizarea si promovarea yachtingului pe plan local, national si international.
Pentru realizarea obiectivelor propuse, Federatia Romana de Yachting actioneaza prin:
...- organizarea si desfasurarea sistemului competitional programat in tara noastra
prevazut in calendarele sportive proprii;

2. Faptul ca YCR a ales o abreviere apropiata de YCRR poate fi considerat cel mult neamical dar in nici un caz o "aberatie" si o intamplare destul de frecventa chiar in tari cu traditie de gentlemeni in yachting.
3. Toate cele patru regate anuntate de YCR sant afisate in calendarul ISAF aici.
4. Titlul comunicatului de presa e foarte clar: BMW România a încheiat un parteneriat strategic cu Yacht Club Romania, principalul club de profil din ţara noastră, pentru organizarea celei de-a treia ediţii a Campionatului de Yachting Offshore al României. Editia a treia se refera la CYOR si nu la BMW CYOR.

In legatura cu acest parteneriat si CYOR astept in continuare detalii de la YCR, promise a veni dupa 18 mai.

n.adrian
Oberbootsmann
Oberbootsmann
Mesaje: 240
Membru din: Dum Apr 24, 2011 9:51 am

Re: Caietul de Sugestii si reclamatii

Mesaj necitit de n.adrian »

Romeo, eu am abandonat ideea ca nici macar nu ma intereseaza. Dar vad ca tu vrei sa fii liniar pe subiect.
ok
1. Daca tie nu ti se pare clar si firesc faptul ca doar o federatie poate sa organizeze un campionat national....asa sa ii ramana numele :)
2. Faptul ca ssunt carnati peste tot in lume, nu inseamna ca trebuie sa ii apreciez.
3. Daca imi arati pe link-ul ISAF unde e regata intre 18 si 22 mai 2011, dau o bere :)
4. Sunt asa de satul de informatii "ciudate" postate de "ciudati" si care se vor oficiale.....
Pana acum info veneau saptamana trecuta...acum or sa vina dupa 18 mai :)) 2022 ? :)

n.adrian
Oberbootsmann
Oberbootsmann
Mesaje: 240
Membru din: Dum Apr 24, 2011 9:51 am

Re: Caietul de Sugestii si reclamatii

Mesaj necitit de n.adrian »

Iata si afirmatia din care se vrea intelegerea ca e a 4-a editie a bmw...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

n.adrian
Oberbootsmann
Oberbootsmann
Mesaje: 240
Membru din: Dum Apr 24, 2011 9:51 am

Re: Campionatul BMW de Yachting Offshore al României.

Mesaj necitit de n.adrian »

Si ca ma dadeam pe net, am gasit ....http://www.comunicatedepresa.ro/yacht-c ... a-results/, prin text mai pe la sfarsit scrie si sponsorul exclusiv....

n.adrian
Oberbootsmann
Oberbootsmann
Mesaje: 240
Membru din: Dum Apr 24, 2011 9:51 am

Re: Campionatul BMW de Yachting Offshore al României.

Mesaj necitit de n.adrian »

Si ca sa ajungem la un echilibru, eu nu mai comentez nimic la acest post, oricum eram singurul obiect oval care ma agitam in galeata asta.
As aprecia enorm daca acest post l-ai sterge boierule :)

Admin:
1- aici e forum de discutii nu cimitirul Sfanta Vineri deci facem discutii nu facem liniste!
2- subiectul e departe de a fi echilibrat si epuizat, eu as zice ca e bine in lucru, nu esti singurul care e cu ochii pe el.
3- incepand de acum ai drept de Full Moderator la forumul Curse si poti uza de el pentru a edita si sterge cum crezi tu de cuviinta.

x_petrolist
Stabsgefreiter
Stabsgefreiter
Mesaje: 97
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:38 pm
Localitate: New Jersey
Contact:

IRC vs. ORC

Mesaj necitit de x_petrolist »

Salut Adi. Acum ca tot esti sef de raion, am si eu citeva intrebari (off topic asa ca le poti muta unde crezi de cuviinta). Care este diferenta intre IRC si ORC? Pe care o preferi tu, ca participant la regate, si de ce?

Scrie răspuns