Curs GMDSS Long Range Certificate

Constantin
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 101
Membru din: Vin Apr 29, 2011 3:27 pm
Localitate: Constanta, Romania
Contact:

Curs GMDSS Long Range Certificate

Mesaj necitit de Constantin »

In ianuarie 2013 organizam curs GMDSS LRC in Bucuresti. Inscrieri pana la data de 21.12.2012, in limita locurilor disponibile.

http://www.scoala-nautica.ro/orarul-cursurilor
Vara este o stare de spirit!
www.scoala-nautica.ro

Constantin
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 101
Membru din: Vin Apr 29, 2011 3:27 pm
Localitate: Constanta, Romania
Contact:

Re: Curs GMDSS Long Range Certificate

Mesaj necitit de Constantin »

Primul curs de operator radio de anul acesta se va desfasura la Bucuresti, in ziua de 12 ianuarie. Pentru inscrieri si informatii:
info@scoala-nautica.ro
0722 358 408
Vara este o stare de spirit!
www.scoala-nautica.ro

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Curs GMDSS Long Range Certificate

Mesaj necitit de skipper »

Mie imi expira LRC anul asta si ma intereseaza daca faci si cursuri pt reinoit LRC, acelea pe care ANCOM le numeste "cursuri de reconfirmare". Daca da: cand si cat?
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Curs GMDSS Long Range Certificate

Mesaj necitit de Florio »

skipper scrie:Mie imi expira LRC anul asta si ma intereseaza daca faci si cursuri pt reinoit LRC, acelea pe care ANCOM le numeste "cursuri de reconfirmare". Daca da: cand si cat?
Chiar asa, e o buna intrebare pe care as pune-o si eu.
E important, fiindca asta e legislatia.
Desi nu inteleg bine de ce niste cursuri odata absolvite, trebuie reconfirmate . Eu am facut cursurile facultatii de arhitectura, imi mai cere statul sa le reconfirm ?

Constantin
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 101
Membru din: Vin Apr 29, 2011 3:27 pm
Localitate: Constanta, Romania
Contact:

Re: Curs GMDSS Long Range Certificate

Mesaj necitit de Constantin »

Florio scrie:
skipper scrie:Mie imi expira LRC anul asta si ma intereseaza daca faci si cursuri pt reinoit LRC, acelea pe care ANCOM le numeste "cursuri de reconfirmare". Daca da: cand si cat?
Chiar asa, e o buna intrebare pe care as pune-o si eu.
E important, fiindca asta e legislatia.
Desi nu inteleg bine de ce niste cursuri odata absolvite, trebuie reconfirmate . Eu am facut cursurile facultatii de arhitectura, imi mai cere statul sa le reconfirm ?
Nu stiu cum e la arhitectura, dar la GMDSS evolutia tehnici impune improspatarea cunostintelor cu noile "achizitii". De asemenea, regulamentele sunt inca in schimbare. De altfel, si cursurile IMO, cele comerciale, tot la 5 ani se improspateaza.

Raspunsul la intrebarea lui Florio, nu-l stiu. Adica, da, organizez astfel de cursuri, nu stiu insa cat. Promit sa revin cu raspunsul complet in cateva zile. Cand? Pe 2 februarie, la Bucuresti, str. Jean Steriadi sect. 3, la Scoala Generale nr. 82, de la ora 9.
Vara este o stare de spirit!
www.scoala-nautica.ro

home made
Hauptbootsmann
Hauptbootsmann
Mesaje: 332
Membru din: Joi Apr 21, 2011 8:54 pm

Re: Curs GMDSS Long Range Certificate

Mesaj necitit de home made »

nu mai are bani ancom-ul,o duce greu cu plimbarile pe afara,bilete scumpe de avion,hoteluri...etc.la anul cursuri pentru confirmarea reconfirmarii!astia fac misto de noi.

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Curs GMDSS Long Range Certificate

Mesaj necitit de Florio »

Constantin scrie: Nu stiu cum e la arhitectura, dar la GMDSS evolutia tehnici impune improspatarea cunostintelor cu noile "achizitii". De asemenea, regulamentele sunt inca in schimbare. De altfel, si cursurile IMO, cele comerciale, tot la 5 ani se improspateaza.
In arhitectura se schimba si legislatia, se schimba si tehnicile, se schimba orice. Calificarea nu o ia nimeni inapoi.
In arhitectura, in medicina, in inginerie si in toate domeniile, cand ai luat o calificare, ai acea calificare.

Avatar utilizator
skipper
Flottillenadmiral
Flottillenadmiral
Mesaje: 2579
Membru din: Mar Apr 19, 2011 7:35 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Curs GMDSS Long Range Certificate

Mesaj necitit de skipper »

Pe cat puneti pariu ca in maxim 2 ani ne schimbam si carnetele ICC? Din nou again inca o data! Chiar aseara am auzit un zvon!
Ubi allii finiverant, inde incipimus nos!

Florio
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Mesaje: 1159
Membru din: Mie Apr 20, 2011 1:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Curs GMDSS Long Range Certificate

Mesaj necitit de Florio »

skipper scrie:Pe cat puneti pariu ca in maxim 2 ani ne schimbam si carnetele ICC? Din nou again inca o data! Chiar aseara am auzit un zvon!
Sunt convins ca urmeaza asa ceva.
Dar facem din nou cursurile pentru asta ? :D

home made
Hauptbootsmann
Hauptbootsmann
Mesaje: 332
Membru din: Joi Apr 21, 2011 8:54 pm

Re: Curs GMDSS Long Range Certificate

Mesaj necitit de home made »

skipper scrie:Pe cat puneti pariu ca in maxim 2 ani ne schimbam si carnetele ICC? Din nou again inca o data! Chiar aseara am auzit un zvon!
mistooooo!:)

Scrie răspuns