Iesire 7-14 mai Santorini

Scrie răspuns
Avatar utilizator
shark
Oberstabsgefreiter
Oberstabsgefreiter
Mesaje: 122
Membru din: Mie Apr 20, 2011 5:17 pm

Iesire 7-14 mai Santorini

Mesaj necitit de shark »

Salut,
Un amic de-al meu organizeaza o iesire Lavrio- Santorini -7-14 iunie ....si s-au eliberat 4 locuri ....
Cost super...aproximativ 300 euro (barca) si celelalte cheltuieli se impart ...
Velierul este model Beneteau Oceanis 411 cu 4 cabine si doua bai:
Traseul propus este cel descris mai jos:
- Sambata 7 Iunie: trebuie sa fim in portul Lavrio in jurul orei 9-10 am pentru a putea prelua barca pana la ora 12. Aceasta inseamna sa plecam vineri 6 Iunie dimineata catre Grecia, destinatia Lavrio, 1260 km de la Bucuresti prin Bulgaria, Stara Zagora. Ne putem opri noaptea pe drum ca sa ne odihnim, ideea este sa ajungem pe la ora 9 in Lavrio.
Sambata, dupa preluarea barcii plecam spre Syros: distanta 45,6 mile nautice, plecare ora 12 si sosire ora 20-21
-Duminica 8 Iunie: dimineata petrecuta in Syros (Ermoupolis) pana la ora 14 cand plecam catre Naxos. Distanta Syros-Naxos 32 mile, sosire ora 19-20.
-Luni 9 Iunie: dimineata petrecuta in Naxos, plecare insula Ios, distanta 24 mile, sosire catre ora 19-20
-Marti 10 Iunie: dimineata petrecuta in Ios. Urmatoarea destinatie este Santorini, distanta 16 mile (aprox 3 ore). Putem pleca pe la ora 12 ca sa sosim in Santorini pe la ora 15 sau putem pleca mai devreme ca sa putem sta mai mult in Santorini.
-Miercuri 11 Iunie: in Santorini pana la ora 12, ca sa facem aprox 24 de ore. Plecare spre Milos, 48 mile, sosire aprox ora 20.
-Joi 12 Iunie: dimineata in Milos pana la ora 11-12 apoi plecare spre Kythnos, distanta Milos-Kythnos 38 mile, sosire ora 20-21.
-Vineri 13 Iunie: dimineata petrecuta in Kythnos, apoi se pleaca spre Lavrio dupa pranz, distanta 24 mile, timp aprox 4 ore. Trebuie sa sosim pe la ora 17 ca eventual sa putem face o receptia preliminara a velierului si astfel sa putem pleca mai devreme a doua zi,
-Sambata 14 Iunie, ora 10 am plecare spre Bucuresti, sosire duminica 15 Iunie.
Pentru orice detalii puteti sa sunati : Doru -0722656694 sau Adrian -0733001507

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Scrie răspuns